Baleárské ostrovy - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Baleárské ostrovyBaleárské ostrovy (španělsky Islas Baleares; katalánsky Illes Balears) jsou souostroví ležící ve Středozemním moři, východně od pobřeží Španělska. Baleáry jsou autonomní společenství Španělska.

Úředním jazykem je španělština a katalánština. V letoviscích se domluvíte i anglicky.

 

Dovolená na Baleárských ostrovech

Tři sta slunečných dní, průzračné moře a dlouhé písečné pláže jsou krásnou pozvánkou k nádherné dovolené. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější Baleárské ostrovy patří MallorcaMenorcaFormentera a Ibiza. Největším z nich a zároveň velmi oblíbenou turistickou destinací je Mallorca, která vás okouzlí hádhernou přírodou i historickými památkami. 

Zájezdy od německých CK

  • AzuLine Hotel Coral Beach ve východní části ostrova Ibiza poskytuje komfortní ubytování a kvalitní zázemí. Pouhých 50 metrů od hotelu je pláž Es Canar a jen vzdálenost 150 metrů vás dělí od tiché písečné pláže Cala Nova, která je vhodným místem pro rodiny s dětmi. Pobyt na 7 dní, dvojlůžkový pokoj, polopenze - od 13 598 Kč.

  • Hotel Bellavista & Spa  se nachází asi 200 metrů od centra letoviska Cala Ratjada na severovýchodě ostrova Mallorca. Poblíž letoviska Cala Ratjada je nádherná pláž Cala Agulla, která je 500 metrů dlouhá. 
  •  Pobyt na 7 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně - od 8 866 Kč.

 Vyberte si zájezd od německých CK za velmi výhodnou cenu!

 

Geografie a podnebí

Nejvyšším bodem Baleárských ostrovů je vápencové pohoří na Mallorce s nejvyšším vrcholem Puig Major (1445 m n. m.). S výjimkou tohoto pohoří se jedná převážně o rovinatý, mírně kopcovitý terén. V oblasti se nachází celá řada krápníkových vápencových jeskyní, které jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. 

Podnebí na Baleárských ostrovech je středomořské, s poměrně velkým počtem srážek v zimním období. Od jara do podzimu převládají slunečné dny beze srážek, příjemné teploty vzduchu kolem třiceti stupňů a teplota moře kolem pětadvaceti stupňů. 

Sportovní vyžití

Kromě standardního plavání, šnorchlování a potápění nabízejí Baleáry ideální prostředí pro vodní sporty, jako je windsurfing, jízda na vodním skútru a další. Dále se zde nacházejí kvalitní golfová hřiště a široké možnosti pěších turistických výletů nebo výletů na zapůjčeném kole.

Noční život

Nejznámějším místem pro noční život v rámci letní dovolené je proslulá Ibiza. Naleznete zde diskotéky, bary, taneční kluby a další zábavní podniky. 

Doprava

Lodě

Mezi jednotlivými ostrovy se lze pohodlně přepravovat za pomocí trajektů a lodí, které jednotlivé ostrovy propojují a také spojují ostrovy s pevninou (nejčastějším přístavem je Barcelona).

Automobil

Zapůjčení automobilu není problém a pro poznávání ostrova je to ideální prostředek. Je třeba dávat pozor nejen na dodržování dopravních předpisů, ale hlavně na parkování. Pokuta je při špatném parkování více než jistá. Situace je ale o to komplikovanější, že velmi často je problém právě s parkovacími místy.

Taxi

Využití služeb taxi není na ostrovech větším problémem.

Jízdní kolo

Úplně nejlepším dopravním prostředkem pro uvolněný pohyb po ostrově je jízdní kolo. Díky terénu není problém se dostat kamkoli a celá řada míst na ostrovech je propojena sítí cyklostezek.

Nakupování

Baleárské ostrovy jsou turisticky velmi atraktivní lokalitou, a tak o různé suvenýry rozhodně není nouze. Ve větších městech je naleznete téměř na každém rohu. Minimálně za zhlédnutí stojí místní trhy, a to jak rybářské, tak klasické trhy. Ty pravé, pro místní obyvatele naleznete mnohdy pár ulic od hlavní turistické třídy, nenápadně zastrčené na některém náměstíčku nebo větší ulici. pro nakupování na trzích.

Bezpečnost

Baleárské ostrovy jsou bezpečnou destinací a turistům nehrozí zvýšené nebezpečí. Největším problémem jsou kapsáři a drobné krádeže, obzvláště ve velkých městech. Řadu komplikací mohou také způsobit ostatní turisté svých chováním.

Zdraví a zdravotní rizika

Pro cestu na Baleárské ostrovy není vyžadováno žádné očkování. Doporučujeme pít balenou vodu, ovoce a zeleninu omývat a vyhnout se tepelně neopracovanému masu. A rozhodně nezapomínat na ochranu před sluncem. Zdravotnická úroveň je díky velkému pohybu turistů v oblasti na vyšší úrovni než ve Španělsku, ale také dražší. Vždy tedy cestujte s kvalitním cestovním pojištěním.

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 4 992 km2
Hl. město: Palma de Mallorca
Počet obyv.: 1 115 255 (2013)
Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů
Kurz: 1 EUR = 25,8650 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+34
Víza: Ne

Naše nabídka

Užijte si dovolenou na Baleárských ostrovech.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví České republiky ve Španělském království
Avenida Pío XII, 22 - 24,
28016 Madrid

Telefon (0034) 91 353 18 80
Fax (0034) 91 353 18 85
E-mail:
madrid@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/madrid/cz

Mobilní telefon stálé pohotovostní služby je
0034 699 982 307

Velvyslanectví

Velvyslanectví Španělska
Badeniho 401/4,
170 00 Praha 7

Telefon 233 097 211
Fax 233 341 770, 233 340 813
E-mail: emb.praga@maec.es
Web: www.maec.es

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy