Bali - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka indonéský ostrov BaliBali je jednou ze 33 indonéských provincií. Hlavním a zároveň největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova.

Na ostrově se používá balijský dialekt, ale v turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky.

 

Dovolená na Bali

Ostrov Bali je největší turistickou destinací v Indonésii, proslulou především nádhernými plážemi, ideálními podmínkami pro potápění a surfing, ale také uměním tance, hudby, sochařstvím, malbami, výrobky z kůže a kovotepectvím. Často se Bali přezdívá „Ostrov bohů a démonů". Slavný balijský tanec démonů Barong vyjadřuje odvěký souboj mezi dobrem a zlem.

Nejznámějším letoviskem na Bali je Kuta, které leží na jižním pobřeží ostrova. Pláž v Kutě je rájem všech surfařů. Dalším oblíbeným místem je Seminyak, který přitahuje zvláště mladé lidi.

Zájezdy od německých CK

  • Wina Holiday Villa v blízkosti pláže Kuta nabízí ubytování v pokojích s balkonem či terasou. 7 dní, Superior, snídaně - od 23 374 Kč.

  • Melka Excelsior Hotel se nachází asi 5 minut chůze od pláže Lovina v severní části Bali. 7 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně - od 26 832 Kč.

  • Puri Bagus Candidasa ve východní části Bali nabízí příjemné ubytování s výhledem na zahradu a pláž. V pokojích je klimatizace, kuchyň a koupelna. Máte zde k dispozici venkovní bazén, venkovní restauraci a lázně. 7 dní, Deluxe, snídaně - od 29 562 Kč.

 

Vyberte si z nabídky zájezdů od německých CK a prožijte krásnou exotickou dovolenou!

Víza - režim vstupu

Před cestou doporučujeme ověřit si u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Občané ČR mohou vstoupit na území Indonéské republiky bez víza při splnění následujících podmínek: a) účelem pobytu je turistika; b) vstup na území Indonéské republiky se uskuteční na jednom z pěti mezinárodních letišť; c) opuštění území Indonéské republiky se uskuteční přes určené hraniční přechody; d) doba pobytu nepřesáhne 30 dnů od vstupu na území. Tento druh pobytu není možné měnit a nelze jej ani prodlužovat. (Zdroj: www.mzv.cz)

Sportovní aktivity 

Bali je ideálním místem pro odpočinek, ale nabízí i řadu možností sportovního vyžití.

Potápění a šnorchlování

Tato činnost je na Bali velmi oblíbená. Zdejší podmořský svět je opravdu fascinující a stojí za to jej spatřit na vlastní oči.

Mezi oblíbené oblasti pro potápění patří Amed a Tulamben ve východním Bali, oblast okolo Nusa Lembongan či ostrov Menjangan.

Surfing

Bali patří mezi jednu z nejvyhlášenějších surfařských destinací na světě, a tak není divu, že nejen turisté, ale i domorodé obyvatelstvo se tomuto sportu velice aktivně věnuje. Špičkoví jezdci a nadšenci z celého světa sem jezdí zkrotit divoké mořské vlny na svých prknech právě do této oblasti. Hlavní surfařská sezóna na Bali je od července do září.

Golf

Bali je také vyhlášenou golfovou destinaci. Svými 18jamkovými hřišti zasazenými do nádherné přírody okouzlí nejednoho milovníka golfu.

Doprava 

Typický asijský dopravní chaos je i na Bali.

Kolo se řadí mezi časté dopravní prostředky na ostrově. Je možné si je vypůjčit jak ve většině hotelů, tak i v turistických kancelářích. Na kolech jezdí na Bali většinou starší lidé a školáci. Nejčastěji se zde jezdí u krajnice v protisměru.

Motocykl je nejrozšířenějším dopravním prostředkem na Bali, takže v turistických centrech velmi často narazíte na nápisy „Rent A Bike". Pokud se rozhodnete vypůjčit si motorku, není ve většině případů při podpisu smlouvy požadován mezinárodní řidičský průkaz. Vzhledem k nízké kriminalitě na Bali si můžete dovolit nechat motorku i s přilbou takřka kdekoliv a ona tam na vás bez újmy počká...

Auto je možné si vypůjčit také prakticky kdekoliv. A stejně tak jako u motorky, i zde je na místě zkontrolovat technický stav vozu. Na Bali se jezdí vlevo a provoz je téměř neustále velmi hustý. Silniční pravidla nikdo moc neřeší, takže buďte během řízení obezřetní a připravení takřka na cokoliv.

Autobus si můžete objednat prakticky v každém větším městě. Řidiči autobusů velmi často požadují příplatky za možné i nemožné. Lépe je tedy využít hotelový autobus. Je sice dražší, ale nikdo po vás nebude chtít příplatky, a jsou komfortnější.

Taxi je na Bali jedním z nejčastějších způsobů, jak turisty „oškubat". Pokud se tedy rozhodnete cestovat taxíkem, domluvte se s řidičem na ceně před jízdou a pohlídejte si, aby byl zapnutý taxametr.

Nákupy na Bali

Bali se řadí mezi ty tropické ostrovy, kde je produkce suvenýrů místními obyvateli velmi rozvinutá a originální. Jejich obliba je opravdu značná, a tak se vyvážejí do celého světa.

Mezi nejtypičtější produkty, které vám budou místní nabízet skoro na každém kroku, patří například kabelky, klobouky, tkané látky, dřevěné masky a loutky. Turisté však často neodolají ani koření, stříbrným šperkům či obrazům.

V obchodech zaplatíte za vybrané zboží cenu, která je u výrobku uvedená, a není možné smlouvat. Naproti tomu na tržištích a v malých, zapadlých krámcích se dá relativně dobře smlouvat.

Zdravotnictví, očkování

Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A (B při delším pobytu, vysoce endemická je i virová hepatitida E), poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě. Riziko nákazy malárií je nízké na Jávě, Bali a v některých oblastech Sumatry a Sulawesi, vyšší na Kalimantanu, Lomboku, částech Sumatry a Sulawesi a vysoké na Papui a dalších ostrovech na východě země. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Četnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci zaznamenána ve velkých městech. Před cestou doporučujeme se informovat o aktuální nákazové situaci a doporučených očkování v centrech cestovní medicíny v ČR. (Zdroj: www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 5 633 km²
Hl. město: Denpasar
Čas. pásmo: +6 hod v době letního času;+7 hod v době zimního času
Počet obyv.: 3 600 000
Měna: 1 indonéská rupie (IDR) = 100 senů
Kurz: 1000 IDR = 1,5180 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+62
Víza: Ne, pokud jsou splněny určité podmínky

Naše nabídka

Objevte krásy ostrova Bali s našimi zájezdy.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Indonésii
Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20,
Menteng, 10350 Jakarta Pusat
P.O.Box 1319

Telefon +62 21 239 61 12
Fax 006221/3904078
E-mail:
jakarta@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/jakarta
Vedoucí úřadu Ing. Ivan Hotěk
Funkce velvyslanec

 

Honorární konzulát ČR na Bali
Jalan Pengembak 17,
80228 Sanur - Bali

Telefon 0062361/286465
Fax 0062361/286408
E-mail:
Bali@honorary.mzv.cz
Vedoucí úřadu Graham JAMES
Funkce honorární konzul

Velvyslanectví

Velvyslanectví Indonéské republiky
Nad Buďánkami II/7,
150 21 Praha 5

Telefon 257 214 388, 389, 390
Fax 257 212 105
E-mail: embassy@indonesia.cz
Web: www.indonesia.cz
Vedoucí úřadu J.E. p. Aman RACHMAN
Funkce Velvyslanec

Linky

The BEST of BALI
Informace o Bali

Bali Tourism Information
Turistické informace

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy