Dominikánská republika - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Dominikánské republikaDominikánská republika (República Dominicana) je stát v Karibském moři, který se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Jediným sousedním státem je Haiti, společná hranice je dlouhá 388 kilometrů.

Úředním jazykem je španělština. Dalšími nejčastěji používanými jazyky jsou angličtina, francouzština a patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel). Peněžní jednotkou je dominikánské peso, ale v turistických oblastech přijímají i USD a Euro.

Dovolená v Dominikánské republice

Poznejte přírodní krásy i historické památky tohoto kouzelného místa v Karibském moři. Tato oblast nabízí spoustu možností rekreačního i sportovního vyžití, potápění, šnorchlování a další. Říká se, že nejkrásnější pláže jsou v Dominikánské republice.

Letovisko Punta Cana je proslulé nádhernými písčitými plážemi, palmovými háji a také golfovými hřišti. Osmnáctijamkové golfové hřiště La Cana bylo založeno v roce 2001, navrhl jej architekt Pete B. Dye. Velmi živé letovisko Punta Cana lemuje dlouhá písečná pláž Bávaro.

Pokud však hledáte klidnější místo, vydejte se na poloostrov Samaná s nádherným horským vodopádem El Limon, který je 50 metrů vysoký. Toto letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi.

Zájezdy od německých CK

Krásný pobyt v tropickém ráji


  • Hotel Playa Colibri leží asi 1 km od centra městečka Las Terrenas, u krásné písčité pláže Las Ballenas s pozvolným vstupem do moře. Součástí hotelu je venkovní bazén a vířivka. 7 dní, Studio, snídaně, s transferem - od 807 eur!

  • Dominican Fiesta Hotel & Casino v městě Santo Domingo svým vybavením a přístupem uspokojí i velmi náročného klienta. Ve všech prostorách hotelu je bezplatné Wi-Fi. 5 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně, s transferem Poolblick - od 860 eur!

  • Melia Caribe Beach Resort se nachází v letovisku Punta Cana, v blízkosti proslulé pláže Bávaro. 5 dní, Deluxe, all inclusive, s ransferem - od 1 075 eur!

Prohlédněte si další zájezdy od německých cestovek

 

Víza - režim vstupu

Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Nutno pouze zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca USD 10,- na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu, Dominikánská republika. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu na území země po dobu 30 dnů. (Zdroj: www.mzv.cz)

Geografie

Dominikánská republika leží na východě ostrově Hispaniola. Většinu jejího území vyplňují horská pásma. Nejvyšší horou je Pico Duarte (3087 m). Leží tu také nejnižší bod celého Karibiku, bezodtoké jezero Enriquillo (44 m pod hladinou moře). Je to jediné slané jezero na světě, ve kterém žijí krokodýli.
Nížiny se táhnou podél pobřeží. Podnebí je vlhké a tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16 do 30 °C. Roční úhrn srážek se pohybuje v rozmezí od 1000 do 2000 mm. Dominikánská republika leží v oblasti, kde často řádí hurikány.

Zdravotní péče

Zdravotní péče pro české občany a občany EU je na dostatečné úrovni a je poskytována převážně soukromými zařízeními. Platba je požadována v hotovosti. Je nutno věnovat pozornost uzavření kvalitního zdravotního pojištění již před cestou do teritoria. Náklady na ošetření jsou pojištěnci vráceny až po návratu do ČR. Zdravotní péče je poměrně na dobré úrovni. V pohraničních oblastech s Haiti je možný výskyt malárie. V letních měsících je zvýšený výskyt komárů přenášejících horečnaté onemocnění dengue. Doporučuje se používat vhodné repelenty. (Zdroj: www.mzv.cz)

Obyvatelstvo

Na ostrově převažují tři velké etnické skupiny lidí: mulati tvoří 73 %, běloši 16 % a černoši 11 %. Střední délka života mužů je 66 let, u žen 69,4 let.

Zajímavosti

Prvním Evropanem na půdě budoucí Dominikánské republiky byl 6. prosince 1492 Kryštof Kolumbus. Nazval ji „rájem na zemi“. Na území dnešní Dominikánské republiky vznikla první španělská kolonie, město, univerzita v „Novém Světě“.

Dějiny

Pro Evropany ostrov objevil 6. prosince 1492 Kryštof Kolumbus a již roku 1496 bylo založeno Santo Domingo. Od roku 1697 byla Hispaniola rozdělena mezi Francii a Španělsko. V letech 1791-1803 proběhlo úspěšné povstání otroků.

Dominikánská republika získala nezávislost v roce 1844. Tehdy skončila  okupace španělské kolonie Santo Domingo. Prvním prezidentem se stal Pedro Santana, který zůstal v této funkci až do roku 1861. Na žádost Pedra Santany je od roku 1861 na čtyři roky opět španělskou kolonií jako obrana před britskými pokusy zmocnit se Dominikánské republiky. V roce 1865 získává nezávislost na Španělsku podruhé. Roku 1882 se dostal k moci diktátorský vůdce Ulises Heureaux, který vládl až do roku 1899. V tomto roce byl zavražděn. Stejně jako Haiti je i Dominikánská republika na několik let obsazena Spojenými státy americkými, a sice v letech 1916-1924. Nad cly si ale drží kontrolu až do roku 1940. V roce 1930 se dostal k moci generál Rafael Leonidas Trujillo Molina. Byl zavražděn 30. května 1961 v Santo Domingo.

Roku 1965 se na území Dominikánské republiky vylodily americké oddíly, které byly podpořeny oddíly OAS. Do vyhlášení nových voleb (1966) bylo napočítáno několik tisíc obětí. Období 80. a 90. let v době světové krize a zadluženosti bylo pro Dominikánskou republiku kritické. Mezinárodní měnový fond připravoval řešení problému ovšem odpověď na něj zvedlo jen větší nepokoje. Toto období bylo plné chaosu a krachu.Konaly se další volby a zvolen byl Hipólito Mejía. Roku 2002 byla uzavřena kritická etapa Dominikánské republiky Balaguerovou smrtí.

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 48 730 km²
Hl. město: Santo Domingo
Čas. pásmo: -4
Počet obyv.: 9 183 000 (2006)
Měna: dominikánské peso (DOP)= 100 centavos
Kurz: 1 DOP = 0,4458 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+60
Víza: Ne

Naše nabídka

Zažijte pravé dobrodružství na našich zájezdech do Dominikánské republiky.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Honorární konzulát ČR
v Dominikánské republice
Ave. Bolívar No. 830,
La Esperilla, Santo Domingo

Telefon 001809/6856900, 2215602
Fax 001809/2215607
E-mail:
santodomingo@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví

Velvyslanectví Dominikánské republiky
Av. Louise 130, 1050 Brussels

Telefon 00322-346 49 35
Fax 00322-346 51 52
E-mail:
embajadombxl@gmail.com
Web: www. domrep.org
Vedoucí úřadu J.E. p. Alejandro GONZÁLEZ PONS 
Funkce Velvyslanec

Linky

Dominican Republic
Web Dominikánské republiky

Kultura, historie, dovolená, cestování...
Průvodce pro plánování vaší dovolené
r

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Kuba.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy