Dominikánská republika - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Dominikánské republikaDominikánská republika (República Dominicana) je stát v Karibském moři, který se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Jediným sousedním státem je Haiti, společná hranice je dlouhá 388 kilometrů.

Úředním jazykem je španělština. Dalšími nejčastěji používanými jazyky jsou angličtina, francouzština a patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel). Peněžní jednotkou je dominikánské peso, ale v turistických oblastech přijímají i USD a Euro.

Dovolená v Dominikánské republice

Říká se, že nejkrásnější pláže jsou v Dominikánské republice. Tato oblast nabízí spoustu možností rekreačního i sportovního vyžití, potápění, šnorchlování a další.

Letovisko Punta Cana je proslulé nádhernými písčitými plážemi, palmovými háji a také golfovými hřišti. Osmnáctijamkové golfové hřiště La Cana bylo založeno v roce 2001, navrhl je architekt Pete B. Dye. Velmi živé letovisko Punta Cana lemuje dlouhá písečná pláž Bávaro.

Pokud však hledáte klidnější místo, vydejte se na poloostrov Samaná s nádherným horským vodopádem El Limon, který je 50 metrů vysoký. Toto letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi.

Poznejte přírodní krásy i historické památky tohoto kouzelného místa v Karibském moři! 

Zájezdy od německých CK

Krásný pobyt v tropickém ráji


  • Hotel Playa Colibri leží asi 1 km od centra městečka Las Terrenas, u krásné písčité pláže Las Ballenas s pozvolným vstupem do moře. Součástí hotelu je venkovní bazén a vířivka. 4 dny, Studio, snídaně, jízdenka na letiště - od 755 eur!

  • Dominican Fiesta Hotel & Casino ve městě Santo Domingo svým vybavením a přístupem uspokojí i velmi náročného klienta. Ve všech prostorách hotelu je bezplatné Wi-Fi. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, snídaně, s transferem Poolblick - od 789 eur!

  • Melia Caribe Beach Resort se nachází v letovisku Punta Cana, v blízkosti proslulé pláže Bávaro. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, all inclusive, jízdenka na letiště - od 777 eur!

Prohlédněte si další zájezdy od německých cestovek

 

Víza - režim vstupu

Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 120 dní (4 měsíce). Od dubna 2018 zanikla povinnost zakoupit turistickou kartu, ta je již zahrnuta v ceně letenky. Při vstupu do země je nutno sdělit imigračnímu úředníkovi účel a předpokládané trvání doby pobytu. (Zdroj: www.mzv.cz)

Geografie

Dominikánská republika leží na východě ostrově Hispaniola. Většinu jejího území vyplňují horská pásma. Nejvyšší horou je Pico Duarte (3 087 m). Leží tu také nejnižší bod celého Karibiku, bezodtoké jezero Enriquillo (44 m pod hladinou moře). Je to jediné slané jezero na světě, ve kterém žijí krokodýli.
Nížiny se táhnou podél pobřeží. Podnebí je vlhké a tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16 do 30 °C. Roční úhrn srážek se pohybuje v rozmezí od 1000 do 2000 mm. Dominikánská republika leží v oblasti, kde často řádí hurikány.

Zdravotní péče

Zdravotní péče pro české občany a občany EU je na dostatečné úrovni a je poskytována převážně soukromými zařízeními. Platba je požadována v hotovosti. Je nutno věnovat pozornost uzavření kvalitního zdravotního pojištění již před cestou do teritoria. Náklady na ošetření jsou pojištěnci vráceny až po návratu do ČR. Zdravotní péče je poměrně na dobré úrovni. V pohraničních oblastech s Haiti je možný výskyt malárie. V letních měsících je zvýšený výskyt komárů přenášejících horečnaté onemocnění dengue. Doporučuje se používat vhodné repelenty. (Zdroj: www.mzv.cz)

Obyvatelstvo

Na ostrově převažují tři velké etnické skupiny lidí: mulati tvoří 73 %, běloši 16 % a černoši 11 %. Střední délka života mužů je 66 let, u žen 69,4 let.

Zajímavosti

Prvním Evropanem na půdě budoucí Dominikánské republiky byl 6. prosince 1492 Kryštof Kolumbus. Nazval ji „rájem na zemi“. Na území dnešní Dominikánské republiky vznikla první španělská kolonie, město, univerzita v „Novém světě“.

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 48 730 km²
Hl. město: Santo Domingo
Čas. pásmo: -5 hod v době zimního času; -6 hod v době letního času
Počet obyv.: 9 183 000 (2006)
Měna: dominikánské peso (DOP)= 100 centavos
Kurz: 1 DOP = 0,4550 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+60
Víza: Ne

Naše nabídka

Zažijte pravé dobrodružství na našich zájezdech do Dominikánské republiky.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Honorární konzulát ČR
v Dominikánské republice
Ave. Bolívar No. 830,
La Esperilla, Santo Domingo

Telefon 001809/6856900, 2215602
Fax 001809/2215607
E-mail:
santodomingo@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví

Velvyslanectví Dominikánské republiky
Av. Louise 130, 1050 Brussels

Telefon 00322-346 49 35
Fax 00322-346 51 52
E-mail:
embajadombxl@gmail.com
Web: www. domrep.org
Vedoucí úřadu J.E. p. Anibal DE CASTRO 
Funkce Velvyslanec

Linky

Dominican Republic
Web Dominikánské republiky

Kultura, historie, dovolená, cestování...
Průvodce pro plánování vaší dovolené

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy