Indie - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Indické republikyIndie (oficiální název: Indická republika; hindsky Bhárat Ganradžja), je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě. Na východě hraničí s Bangladéšem a Barmou, na severu a severovýchodě s Čínou, Bhutánem a Nepálem. Na severozápadě sousedí s Pákistánem. Na jihovýchodě za průlivem Palk Strait leží 65 km jižně od indických břehů ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá indické břehy Indický oceán. Indická republika je rozdělena na 28 spolkových států s vlastní volenou vládou, 7 Svazových teritorií včetně území hlavního města a téměř 593 okresů.

Vízum - režim vstupu

Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického turistického víza (tzv. eTV) obdrženého e-mailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné. (Zdroj: www.mzv.cz)

Geografie

Indie, zabírající velkou část indického subkontinentu, se rozkládá na jihu Asie od 8° až k 37° severní šířky. Na severu je od svých sousedů dělena Himálajským pohořím; indický subkontinent, který směrem na jih probíhá do špičky, je obklopen Indickým oceánem: na západě Arabským mořem, na východě Bengálským mořem. Indií protékají tři velké řeky: Indus, Ganga a Brahmaputra.

Obyvatelstvo

Indie je země, ve které žije velké množství různých etnických skupin a hovoří se v nich asi tisíci jazyky a nářečími. Obyvatelé také vyznávají mnoho různých náboženství, přestože více než čtyři pětiny z nich jsou hinduisté. Podle hinduistické tradice se lidé rodí do sociálních vrstev zvaných kasty. Přísná náboženská pravidla přikazují každé kastě, co má jíst, co si oblékat i jakou vykonávat práci. Rodinná pouta jsou v Indii velmi důležitá a na sňatek se často pohlíží spíše jako na spojení dvou rodin, než jako na svazek dvou lidí. Je zvykem, že rodiče vybírají svým dětem životní partnery. 

Turistické informace

Indická dopravní infrastruktura je na nízké úrovni. Silnice neodpovídají standardům obvyklým v Evropě, rychlá je železniční doprava, ale podobně jako silniční má vysokou nehodovost. Nejbezpečnějším druhem dopravy v Indii je doprava letecká. Hlavní cesty a dálnice jsou mimo velká města špatně udržovány a neustále přeplněny.

V Indii existuje poměrně hustá autobusová síť. Její použití je relativně levné, avšak vzhledem ke stavu indických silnic toto cestování není příliš pohodlné. Je nutno věnovat pozornost balení zavazadel, neboť ta se přepravují na střeše autobusu. V taxislužbě platí fixní ceny stanovené místní vyhláškou. Taxikáři je však zpravidla nechtějí dodržovat a po cizincích žádají sumy několikanásobně vyšší. Proto lze doporučit systém tzv. Prepaid Taxi, kdy se cena taxi platí předem. Tento systém funguje na všech mezinárodních indických letištích.

V železniční dopravě doporučujeme využít možnosti zakoupení zlevněného jízdného pro cizince, tzv. Indrail Passes (k dostání na letištích a hlavních nádražích nebo u největších cestovních kanceláří) na neomezený počet cest s platností až 90 dní ve všech třídách. Pro cizince je na většině větších nádraží vyčleněna zvláštní přepážka. Zejména v letním období je třeba kupovat jízdenky na hlavních tazích až s několikatýdenním předstihem.

Zdravotní péče, očkování

Lékařská péče v Indii je celkově na nízké úrovni a nemocnice odpovídající evropskému standardu lze nalézt jen v největších městech (Dillí, Mumbai, Kalkata apod.). Obecně lze říci, že soukromí lékaři poskytují lepší péči než zařízení státní. Jako nezbytné se jednoznačně doporučuje uzavření cestovního zdravotního pojištění na dobu pobytu v Indii.

Před odjezdem do Indie se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, proti poliomyelitidě a virové hepatitidě typu A, při delším pobytu i proti typu B, popř. proti meningokové meningitidě a japonské encefalitidě. Každý by si měl zkontrolovat platnost očkování proti tetanu. (Zdroj: www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 3 287 590 km²
Hl. město: Nové Dillí
Čas. pásmo: +5:30
Počet obyv.: 1 295 000 000 (2015)
Měna: 1 indická rupie (INR) = 100 piasů
Kurz: 100 INR = 36,3280 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+91
Víza: Ano

Naše nabídka

Objevte opravdou exotiku na našich zájezdech do Indie.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Indii
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri,
110 021 New Delhi
Telefon +91/11 2415 5200
Fax +91-11-2415 5270
E-mail:
newdelhi@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/newdelhi

Honorární konzulát České republiky v Indii

4 Lee Road, Kalkata, 700 020 Vaibhav
Telefon +91 033 2290 7406, +91 033 2283 7178
Fax +91 033 2290 7411
E-mail:
Kolkata@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví

Velvyslanectví Indické republiky
Milady Horákové 60/93, 170 00 Praha 7
Telefon 257 533 490
Fax 257 533 378, 257 533 285
E-mail: india@india.cz amboffice@india.cz hoc@india.cz sshoc@volny.cz commerce@india.cz
Web: www.india.cz
Provozní hodiny 09.00 - 13.00 13.30 - 17.30 /Po-Pá/

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy