Kanárské ostrovy - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Kanárské ostrovyKanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů (El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, LaGomera, La Palma, Lanzarote a Tenerife) a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary.

 

 

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou velmi vyhledávanou destinací, a to nejen pro své příjemné podnebí. Ostrovy Tenerife, Fuerteventura či Gran Canaria vás uchvátí krásnými plážemi, průzračným mořem a nádhernou přírodou. Můžete poznat zajímavá místa či si do sytosti užít sportovní aktivity. Na Tenerife, který je největším z Kanárských ostrovů, se nachází nejvyšší hora Španělska - Pico de Teide ( 3 717 m). Na její vrchol vás vyveze lanovka.

Zájezdy od německých CK

  • Hotel Lanzarote Paradise leží v letovisku Costa Teguise, asi 1 km od písečné pláže. 3 dny, apartmán, bez stravy, jízdenka na letiště - od 195 eur.

  • Labranda Isla Bonita se nachází v klidné části letoviska Costa Adeje. K dispozici jsou dva venkovní bazény pro dospělé a dva bazény pro děti. 1 den, dvojlůžkový pokoj, all inclusive - od 233 eur.

  • Hotel Beatriz Costa & Spa je necelý 1 km od turistického střediska Costa Teguiese. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, polopenze - od 214 eur.

 

Vyberte si z nabídky zájezdů od německých CK za výhodné ceny!

Víza - režim vstupu

Od 1. 5. 2006 mohou čeští občané dlouhodobě pobývat a pracovat v ES v rámci volného pohybu pracovních sil v EU. Není potřeba si vyřizovat pracovní povolení ani pracovní vízum. Při pobytu do 90 dnů není třeba registrace na cizinecké policii ve Španělsku. Při pobytech nad 90 dnů je od 2. 4. 2007 povinná registrace na cizinecké policii, (event. na služebnách národní policie v místě bydliště), o které bude vydáno potvrzení. (Zdroj: www.mzv.cz)

Počasí 

Mírné podnebí s průměrnou letní teplotu kolem 24 °C a zimní kolem 18 °C činí z Kanárských ostrovů celoročně atraktivní destinaci. A že se obáváte mraků a toho, že ze své dovolené přijedete neopálení? Tak tím se opravdu nemusíte trápit. Africké slunce opaluje, i když oblohu zahalí mraky. Nejdůležitějším, na co si musíte dávat na Kanárských ostrovech pozor, je tedy prevence před spálením.

Lékařská péče

Rozhodně si před cestou sjednejte kvalitní cestovní pojištění. Zdravotnické služby jsou na ostrovech na dobré úrovni.

Rizikové slunce

Ačkoli mnohdy na první pohled nevypadá počasí na Kanárských ostrovech na riziko spálení, rozhodně jej nepodceňujte a VŽDY se namažte vhodným přípravkem s dostatečným ochranným faktorem. Africké slunce je zde velmi aktivní a v kombinaci s oceánským vzduchem snadno nabudete dojmu, že takové teplo není a že slunce vlastně ani moc nesvítí. Toto podcenění by se vám ovšem mohlo stát osudným a zkazit vám celou dovolenou.

Doprava

Letecká doprava

Letiště je na každém z Kanárských ostrovů, a není tedy problém se snadno a rychle přepravit na kterýkoli jiný ostrov. Vždy si ale trasu naplánujte dopředu, protože z jednotlivých ostrovů nelétají letadla všemi směry (na všechny ostatní ostrovy).

Trajekty

Levnější alternativa pro leteckou přepravu mezi ostrovy. Klidná a pohodlná, ale časově náročnější.

Autobusy

Na větších ostrovech funguje dobře autobusová síť, a to i do menších vesniček. Je ale dobré si předem zjistit četnost spojení do odlehlejších oblastí.

Taxi

Přeprava za pomoci taxi není  problematická a obzvláště v turistických destinacích se setkáte s vozidly taxi téměř na každém kroku. Ceny nejsou nikterak přemrštěné, pouze při cestování z nebo na letiště počítejte s cenou o něco vyšší a navíc se zde platí mírný poplatek za přepravená zavazadla.

Zapůjčení vozidla / motocyklu

Velmi oblíbený a využívaný způsob přepravy po ostrovech. Půjčovny naleznete ve všech turistických oblastech a ceny za zapůjčení automobilu se pohybují kolem 30 Eur za vozidlo (může se lišit podle typu vozu). Automobil si před zapůjčením pečlivě zkontrolujte a trvejte na zdokumentování nebo zapsání zjištěných závad a vad a to včetně odřenin. Ve většině smluv na zapůjčení automobilu je napsáno, že nesmíte opustit s vozidlem ostrov (tedy přejet na trajektu na jiný) a užívat vozidlo na nezpevněných cestách. Naštěstí toto zde není ani nutné, protože silniční síť je většinou na velmi dobré úrovni a je velmi hustá.

Zapůjčení motocyklu je snadnější než u automobilu a velmi často je možné i v malých městech a leckde i ve vesnicích. Prověřte před zapůjčením především kvalitu brzd a nezapomeňte na ochrannou přilbu.

Aktivní vyžití a zábava

Kanárské ostrovy jsou ostrovy zábavy. To je dáno především množstvím turistů, kteří tuto oblast navštíví. Dalo by se směle říct, že na Kanárských ostrovech se stále něco děje a zábava prakticky nikdy nekončí.

Naleznete zde celou řadu aquaparků, různé show se zvířaty, botanické zahrady, turistické trasy, tenis, golf, rybaření, jachting, cyklistika, potápění, windsurfing a mnoho dalšího.

Bezpečnost

Převážně v důsledku velkého množství uprchlíků si hlavně ve velkých městech a tržištích dávejte pozor na své peněženky a fotoaparáty. Nenechávejte cennosti ani v zamčeném vozidle. Ideálním místem pro uložení cenných věcí je hotelový trezor.

Rady a doporučení

  • Po příletu na Kanárské ostrovy se posuňte čas o hodinu zpět
  • V zásuvkách je standardní napětí 220 V a zásuvky jsou v 90 % hotelů stejné jako v ČR
  • Vyvážet je možné bez komplikací 200 ks cigaret a 50 ks doutníků, 2 litry normálního a 2 litry šumivého vína, litr tvrdého alkoholu a suvenýry do hodnoty 162 Euro.
  • Nepodceňujte sílu oceánu a nikdy neplavte za bóje. Oceánské vlny vás mohou snadno strhnout daleko od břehu.
Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 7 447 km2
Hl. město: Santa Cruz de Tenerife,
Las Palmas de Gran Canaria
Čas. pásmo: -1
Počet obyv.: 2 118 519
Měna: Euro (EUR)
Kurz: 1 EUR = 25,8150 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+34
Víza: Ne. Při pobytu nad 90 dnů je nutná registrace na cizinecké policii.

Naše nabídka

Užijte si dovolenou na Kanárských ostrovech.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví České republiky ve Španělském království
Avenida Pío XII, 22 - 24,
28016 Madrid

Telefon (0034) 91 353 18 80
Fax (0034) 91 353 18 85
E-mail:
madrid@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/madrid/cz

Mobilní telefon stálé pohotovostní služby je
0034 699 982 307

Velvyslanectví

Velvyslanectví Španělska
Badeniho 401/4,
170 00 Praha 7

Telefon 233 097 211
Fax 233 341 770, 233 340 813
E-mail: emb.praga@maec.es
Web:

exteriores.gob.es/embajadas/Praga

Linky

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy