Karibik - Curacao - průvodce, dovolená, zájezdy

vlajka Curacao

 

Ostrov Curaçao je autonomní zemí Nizozemského království. Curaçao se nachází přibližně 60 kilometrů severně od venezuelského pobřeží a spolu s ostrovy Bonaire a Aruba tvoří souostroví Nizozemské Antily.

Úřední jazyky jsou holandština, papiamento, angličtina a španělština.

Základní informace o ostrově

Tento nevelký (444 km2) ostrov patří spolu s Arubou k jedněm z nejhezčích ostrovů Karibiku se stálým počasím a minimálním množstvím srážek.

Ostrov je vápencového původu a převažuje zde mírně zvlněná krajina. Na východě se rozprostírají nížiny a pobřeží je poseto mnoha jeskyněmi, zatímco na západě je krajina rozmanitější. Nejvyšším vrcholem Curacaa je Christoffelberg se svou nadmořskou výškou 375 m n.m.

Hlavní město Willemstad je živé turistické město plné obchodů, barů, hotelů a restaurací. Nachází se zde taky archeologické a numismatické muzeum a Museo Arubano, umístěné v opravené pevnosti Fort Zoutman.

Cestování

Pro cestování po ostrově není nutné, tak jako na Arubě, shánět vozidlo na pronájem. Tam, kam nedojdete pěšky, vás velmi ochotně doveze některý z místních taxi nebo hotelový servis. To ovšem neznamená, že by nebylo možné si automobil zapůjčit.

Aktivity

Curacao je nejen dokonalým místem pro odpočinek na pláži, ale také nabízí spoustu příležitostí pro sportovní vyžití. Na ostrově je možné provozovat snad všechny myslitelné vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyžování, kiting, parasailing nebo třeba jachting. Nejvýznamnějším je ale šnorchlování a potápění podél nádherných korálových útesů.

Potěšeni budou také golfisté, na které zde čeká18jamkové golfové hřiště Blue Bay Curacao.

Turisticky založení návštěvníci mohou využít vegetací bujně porostlou zvlněnou krajinu vnitrozemí. Ostrov tak potěší především milovníky přírody, je totiž proslulý svými přírodními rezervacemi. Největším lákadlem je Národní park Shete Boka se svými mořskými želvami, které sem pravidelně připlouvají. Východně od hlavního města se nachází Mořské akvárium, kde si můžete dokonce zaplavat s delfíny, krmit obří želvy, rejnoky i žraloky. V přírodních rezervacích ostrova, které jsou domovem pro mnoho živočišných druhů, si můžete prohlédnout například jedny z největších kaktusů na světě.

Měna a platby

Oficiální měnou je Gulden Nizozemských Antil, ale běžně se přijímají americké dolary. Platba platební a kreditní kartou je naprostou samozřejmostí.

Zdravotnictví a zdraví

Zdravotnická péče je na ostrově Curacao na vysoké úrovni a s jejím poskytnutí není žádný problém. Problémem je ovšem fakt, že zdravotnická péče na Curacau je poměrně drahá. Informujte se tedy raději před cestou u své pojišťovny na rozsah sjednaného cestovního pojištění a možnostech připojištění a po poskytnutí péče si rozhodně schovejte veškeré doklady a účtenky.

Na Curacao není vyžadováno žádné očkování a zdravotní rizika jsou minimální. Všeobecně se doporučuje očkování proti tetanu, případně proti žloutence typu A a B. Nejedná se zde ale o riziková onemocnění, jako spíš o všeobecné doporučení, se kterým se setkáte prakticky ve všech zemích světa.

Víza

Na Curacao lze cestovat bez víz, pokud váš pobyt nepřesáhne délku tří měsíců.

Elektřina, internet

Elektrická síť je na ostrově totožná se systémem v USA, tedy 120 V.

Připojení k internetu patří na ostrově k více než dostatečně rychlému. Neexistuje snad žádný hotel, který by neměl bezdrátové připojení wi-fi. Stejně tak mobilní síť je stabilní, a je tedy možné využít i připojení k internetu přes váš mobilní telefon.

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 444 km²
Hl. město: Willemstad
Čas. pásmo: -4
Počet obyv.: 150 563
Měna: Gulden Nizozemských Antil (ANG)
Kurz: 1 ANG = cca 11,38 CZK
Předvolba:
+599
Víza: NE

Naše nabídka

Prožijte svou dovolenou v ráji s našimi zájezdy na ostrově Curaçao.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Nizozemí
Embassy of the Czech Republic
Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag
Netherlanden

Telefon: 003170/3130031, 003170/3130011
Fax: 003170/3563349
E-mail:
hague@embassy.mzv.cz
Web:
http://www.mzv.cz/hague
Působnost úřadu:
diplomatická a konzulární pro Nizozemské království včetně Nizozemských Antil a ostrov Aruba

Velvyslanectví

Velvyslanectví Nizozemského království
Gotthardská 6/27, 
160 00 Praha 6

Telefon: 233 015 200
Fax: 233 015 254
E-mail: nlgovpra@ti.cz

Linky

Curacao Travel Caribbean
Oficiální web pro ostrov Curacao

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy