Keňa - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Keňská republikaKeňská republika (The Republic of Kenya; Jamhuri ya Kenya) je přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Keňa je pojmenována po hoře Mount Kenya, která se nachází uprostřed státu.

Úředním jazykem je svahilština a angličtina.

 

Zájezdy do Keni

Zájezdy do Keni vám umožní zažít to pravé safari, kde máte divoká zvířata na dosah ruky. Spatříte žirafy, nosorožce, lvy, tygry, slony, zebry i krokodýly. U moře můžete relaxovat na krásných plážích i obdivovat krásy zdejšího podmořského světa.

Last minute zájezdy od německých CK

Vyberte si z nabídky zájezdů do Keni!

Vízum 

Požadavek pro vstup do země - platné vstupní nebo tranzitní vízum. Žádost o vízum lze podat pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke. (Zdroj: www.mzv.cz).

Podnebí

Keňa je v rovníkovém a monzunovém pásmu. Na severu a severovýchodě jsou pouště a polopouště. U pobřeží je podnebí horké a vlhké. Období dešťů zde převládají v březnu, dubnu, květnu, listopadu a prosinci. Nejteplejšími měsíci je únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec, rozdíl je do 7 °C. Teploty se u Indického oceánu pohybují okolo 30 °C, Mombasa průměrně 29 °C přes den, 22 °C v noci. Na severu jsou pouště, proto tam teploty přesahují 35 °C.

Příroda

V nadmořské výšce do 3000 m jsou savany a lesy. Ve vnitrozemí jsou většinou stepi či savany, na východě od jezera Turkana jsou pouště nebo polopouště. U pobřeží jsou husté tropické pralesy kvůli častějším srážkám a vlhkosti. Ve vyšších polohách nad 3000 m je porost menší, horský. Rostou tam hlavně senecie, lobélie, protei a další rostliny. Výše potom malé lišejníky a mechy. A na vrcholu kamení nebo sníh.

Národní parky

V Keni je mnoho národních parků a rezervací. Žije tam lev, slon africký, žirafa, nosorožec, hroch obojživelný, buvol africký, zebra stepní, gazela, gepard štíhlý, levhard skvrnitý, antilopa, hyena skvrnitá a mnoho různých druhů ptáků.

Doprava

V zemi je řídká silniční a železniční síť, čilý cestovní ruch zvyšuje podíl letecké dopravy.Keňa má 15 asfaltovaných letišť a 210 neasfaltovaných letišť. Hlavními letišti jsou Letiště Joma Kenyattana v Nairobi a Letiště Moi v Mombase. Železniční síť je řídká, koleje jsou úzkorozchodné. Keňa má 63 265 km silnic, z toho pouze 8933 km je asfaltovaných. Hlavní silnice jsou silnice z Káhiry to Kapského města a silnice z Mombasy do Lagosu. V Keni se jezdí vlevo. Maximální rychlost na silnicích je 100 km/h a v zastavěných oblastech 50 km/h, ale většina lidí pravidla nedodržuje.

Obyvatelstvo

Obyvatelé se dělí do 50 různých etnických skupin, nejpočetnější z nich jsou Kikujové (22 %). Křesťanství vyznává 70 % populace, na vesnicích je rozšířen stále animismus. Jsou tu i menšiny hinduistů a muslimů.

Zdravotní péče, očkování

Doporučuje se očkování proti žluté zimnici. Rovněž se doporučuje před odjezdem začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučí. Před nástupem cesty si sjednejte zdravotní pojištění u renomované pojišťovny. Hledat ošetření ve státních zařízeních se nedoporučuje. Na dobré odborné úrovni, srovnatelné s Evropou, je zejména soukromá nemocnice Aga Khan University Hospital a Nairobi Hospital.

Doporučení pro pobyt v Keni:

  • Bezpečnostní situace v Keni zůstává dlouhodobě na špatné úrovni. V centrech měst panuje vysoká pouliční kriminalita. Doporučujeme proto nepohybovat se po velkých městech (především pak v Nairobi a Mombase) pěšky a vyvarovat se návštěvy chudých oblastí a slumů.
  • Ve velkých městech existují autopůjčovny různé úrovně, nejkvalitnější a nejdražší nabízejí své služby na letištích. Doporučujeme při pronajímání upřednostňovat vozidla s automatickou převodovkou a v případě cest mimo hlavní tahy i s náhonem 4x4.
  • Keňský šilink (KES) je volně směnitelný při příjezdu i odjezdu. V zemi existuje, podobně jako v ČR, rozsáhlá síť soukromých směnáren. Jakýkoliv nedeklarovaný dovoz a vývoz keňské měny v hotovosti je trestný, převody v bankovním styku jsou relativně volné.
  • V Keni platí zákaz kouření na veřejnosti (tj. všude mimo vyhrazená místa), který je nutné dodržovat. Alkohol je možné koupit pouze ve specializovaných prodejnách nebo uzavřených odděleních supermarketů. V některých restauracích není alkohol nabízen.
  • Voda z vodovodního řadu v Nairobi je poměrně dobré kvality, ale pitná pouze po převaření. Balená voda je však běžně dostupná, stejně tak jako obvyklé potraviny a drogistické zboží.
  • V Keni je elektrická síť na 220 V, používán je britský typ zásuvek (ploché kolíky), je proto třeba se vybavit adaptérem (běžně k dostání v místě). Zejména v období dešťů je nutno počítat s poměrně častými výpadky elektrického proudu, vůči nimž jsou slušné hotely chráněny agregáty. (Zdroj: www.mzv.cz)
Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 582 646 km²
Hl. město: Nairobi
Čas. pásmo: +3
Počet obyv.: 45 100 000
Měna: 1 keňský šilink (KES) = 100 centů
Kurz: 100 KES = 24,950 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+254
Víza: Ano

Naše nabídka

Poznejte krásu přírody s našimi zájezdy do Keni.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Keni
Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.Box 25639
tel.: +254 774 420 460
fax: +254 204 348 163
e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/nairobi

Velvyslanectví

Velvyslanectví Keňské rep. v Haagu
Nieuwe Parklaan 21, LA The Hague, 2597 
Tel.: 003170-350 42 15
Fax: 003170-355 35 94
e-mail: kenya@embassy.nl

Linky

The Africa Guide
Průvodce Afrikou

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy