Maledivy - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Maledivské republikyMaledivy (Maledivská republika, Republic of Maldives) jsou nejníže položeným ostrovním státem světa.

Maledivy tvoří 1192 ostrovů, ležících přibližně 500 kilometrů jižně od Indie. Celkově je z těchto ostrovů obydleno zhruba 202. Rozloha Malediv je 298 km² a z toho cca 99 % činí vodní plochy. Hlavní město je Male.

 

 

Dovolená Maledivy

Pro celou oblast Malediv je typické průzračné moře a bílé písečné pláže lemované palmami. Maledivy jsou přímo stvořené pro relaxaci a aktivní odpočinek. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění či windsurfing.

Vyberte si z naší nabídky last minute zájezdů na Maledivy od německýck CK!

Víza

Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:- platný cestovní pas- letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi- dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat. Od 1. 1. 2012 byla zavedena odletová daň 25 USD. (Zdroj: www.mzv.cz)

Ubytování

Pro ubytování v tomto tropickém ráji je typické ubytování v tzv. vodních bungalovech, postavených na kůlech. Bungalov ale v tomto případě rozhodně nepředstavuje bungalov známý z postkomunistických zemí. Bungalovy na Maledivách nabízejí veškeré pohodlí, komfort a luxus, typický pro kvalitní hotely. Největší výhodou oproti hotelu je klid a soukromí, a k moři, které je všude kolem vás, je to doslova pár kroků. Mezi další výhody patří ubytování ve vilách a klasických hotelech.

 

Sportovní vyžití

Potápění

Je nejoblíbenější aktivitou na celých Maledivách. Díky průzračnému a teplému moři je celá oblast Malediv ideálním místem pro šnorchlování, potápěče začátečníky i profesionály. Objevíte tisíce ryb, krásu korálových útesů, jeskyně a při troše štěstí spatříte i mořské želvy.

Katamarány a kánoe

Prakticky v každém z mnoha resortů si můžete  tato plavidla zapůjčit a vyrazit na průzkumnou cestu kolem laguny. Zapomeňte ale na cestu k vedlejším ostrovům. Z bezpečnostních důvodů nejsou tyto cesty dovoleny. I tak si ale projížďku zcela jistě užijete.

Surfing

V turistických oblastech nejsou pro surfování vhodné podmínky, a tak pokud toužíte po této sportovní aktivitě, budete si za touto zábavou nuceni udělat výlet lodí.

 

Nakupování

 

Strava

Maso a drůbež (kuře) je běžně k dostání v hotelech vyšších kategorií, místní obyvatelé je požívají hlavně při slavnostních příležitostech. Lepší hotely zajišťují stravu podle přání zákazníka, tj. též evropskou. Běžné jsou mořské produkty nebo importované potraviny z Indie, Srí Lanky a dalších zemí. Čerstvost stravy často závisí na četnosti dodávek z moře. Je třeba počítat s tím, že jídlo bývá silně kořeněné. Z ovoce je k dostání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.

Nápoje

Voda se na mnoha místech získává z moře, proto zůstává mírně slaná. Některé ostrovy mají nádrže na dešťovou vodu, spodní pramenitá voda se vyskytuje jen na několika málo ostrovech. Je třeba dávat si dobrý pozor na kvalitu pitné vody, doporučuje se konzumovat pouze balenou vodu v plastikových lahvích. Vždy se vyplatí zkontrolovat neporušenost uzávěru. Na Maledivách je k dostání poměrně slušný sortiment nealkoholických nápojů, v hotelích a letoviscích je pro cizince k dostání i alkohol. (Zdroj: www.mzv.cz)

Zdravotní péče

Při pobytu na Maledivách je nezbytné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích, včetně příslušného očkování, popř. používání antimalarik, opatrnost při konzumaci potravin a nápojů. V případě zdravotních potíží je důležité brát v potaz odlehlost některých ostrovů a zároveň fakt, že v zemi je jen pár nemocnic, jež se nacházejí v hlavním městě země. Základní lékařská péče je dostupná ve všech větších rezortech. O doporučení je vhodné požádat v hotelech vyšší kategorie.

Na cestu do země je nezbytné zdravotní pojištění do zahraničí. (Zdroj: www.mzv.cz)

 

Pár rad závěrem

  • Některé teashopy (čajovny) otvírají velmi brzy a některé naopak zavírají velmi pozdě - doporučujeme průzkum okolí a navštívit několik těchto podniků.
  • Turistům se nedoporučuje fotografovat domorodé ženy. Můžete se tak snadno dostat do konfliktu s místními. Toto je ale velmi individuální.
  • Na Maledivách je přísně zakázáno pití alkoholu na veřejnosti a místní obyvatelé se alkoholu nesmějí doslova "ani dotknout". Z těchto důvodů nalévají a míchají tyto nápoje výhradně cizinci.
  • Pití alkoholu mimo turistické resorty je u turistů považováno za trestný čin za který hrozí postih.
  • Trestné je také poškozování korálů, lov želv a vybraných druhů ryb, a také jakýkoli rybolov bez povolení.
  • Koupání bez plavek je zakázáno.
  • Zákaz koupání je oznámen vyvěšenou vlajkou u dotyčné pláže. Doporučujeme se informovat o možnostech koupání v místě především z důvodů vlastní bezpečnosti (zpětné proudy, vlny, korály).

 

I přes tato četná omezení, jsou Maledivy jedním z posledních rájů na zemi, které vás zcela pohltí svým klidem, pohodou a nádherným mořem...

Maso a drůbež (kuře) je běžně k dostání v hotelech vyšších kategorií, místní obyvatelé je požívají hlavně při slavnostních příležitostech. Lepší hotely zajišťují stravu podle přání zákazníka, tj. též evropskou. Běžné jsou mořské produkty nebo importované potraviny z Indie, Srí Lanky a dalších zemí. Čerstvost stravy často závisí na četnosti dodávek z moře. Je třeba počítat s tím, že jídlo bývá silně kořeněné. Z ovoce je k dostání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.
Nápoje
Voda se na mnoha místech získává z moře, proto zůstává mírně slaná. Některé ostrovy mají nádrže na dešťovou vodu, spodní pramenitá voda se vyskytuje jen na několika málo ostrovech. Je třeba dávat si dobrý pozor na kvalitu pitné vody, doporučuje se konzumovat pouze balenou vodu v plastikových lahvích. Vždy se vyplatí zkontrolovat neporušenost uzávěru. Na Maledivách je k dostání poměrně slušný sortiment nealkoholických nápojů, v hotelích a letoviscích je pro cizince k dostání i alkohol.
Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 298 km²
Hl. město: Male
Čas. pásmo: +5
Počet obyv.: 393 595 (odhad červenec 2014)
Měna: 1 maldivská rupie = 100 laari 
Kurz: 1 MVR = 1,5663 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+960
Víza: NE


Aktuální kurz: www.kurzy.cz

Naše nabídka

Poznejte pravý ráj s našimi zájezdy na Maledivy.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Indii
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri,
110 021 New Delhi

Telefon +91/11 2415 5200
Fax +91-11-2415 5270
E-mail:
newdelhi@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/newdelhi
Působnost úřadu diplomatická

Velvyslanectví

Momentálně nejsou k dispozici informace o zastupitelském úřadu, případně není pro tento stát/území žádný zastupitelský úřad akreditován.

Linky

Maldives - The sunny side of life
Oficiální turistický web

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Akční nabídka Dominikánská republika.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy


/pruvodce/maledivy