Maledivy - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Maledivské republikyMaledivy (Maledivská republika; Republic of Maldives) jsou nejníže položeným ostrovním státem světa. Tvoří ho 1 192 ostrovů, ležících přibližně 500 kilometrů jižně od Indie. Počet obydlených ostrovů je 202 a asi 70 z nich je zpřístupněno pro zahraniční turisty. Rozloha Malediv je 298 km² a z toho cca 99 % činí vodní plocha. Hlavní město je Malé.

Místní měnou je maledivská rupie, ale většina obchodníků přijímá i americké dolary. V bankách lze bez problémů vyměnit USD, přijímají se cestovní šeky a platební karty všech velikých finančních institucí (American Express, VISA, MasterCard, Diners a EuroCard).

Maledivy - dovolená v tropickém ráji

Maledivy jsou nádherným místem pro relaxaci a aktivní odpočinek. Pro celou oblast je typické průzračné moře a bílé písečné pláže lemované palmami. Jsou zde výborné podmínky pro provozování vodních sportů. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění či windsurfing.

Vodní bungalovy

Pro tento tropický ráj je typické ubytování v tzv. vodních bungalovech, postavených na kůlech. Nabízejí veškeré pohodlí a luxus, typický pro kvalitní hotely. Největší výhodou oproti hotelu je klid a soukromí, a k moři, které je všude kolem vás, je to doslova pár kroků. Je zde také ubytování ve vilách a klasických hotelech.

Zájezdy od německých CK

 • Komfortní a příjemné ubytování nabízí hotel The Barefoot Eco u krásné pláže na Hanimadhoo, jednom z nejkrásnějších ostrovů Malediv. Zájezd na 3 dny, dvojl. pokoj, snídaně, s transferem - od 1 073 eur.

 • Na ostrově Fonimagoodho na atolu Baa se nachází oblíbená pláž Reethi, která je 600 metrů dlouhá. Reethi Beach Resort nabízí ubytování v klimatizovaných pokojích s minibarem, satelitní televizí, kávovarem a koupelnou. 5 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně, s transferem - od 1 247 eur.

 • Equator Village leží atolu Addu na ostrově Gan. Součástí hotelu je venkovní bazén a tenisový kurt. Zájezd na 3 dny, dvojl. pokoj, polopenze, s transferem - od 1 095 eur.

 • Velidhu Island Resort  leží na severním atolu Ari, asi 80 kilometrů od letiště. K dispozici je krytý bazén a terasa. Můžete si vybrat ubytování v jednom z 80 plážových bungalovů s výhledem na pláž nebo v jednom z 20 vodních bungalovů na severozápadní straně ostrova.  Zájezd na 3 dny, bungalov, polopenze, s transferem - od 1 127 eur.

Prohlédněte si naši nabídku zájezdů od německýck CK.

Víza 

Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:

 • platný cestovní pas;
 • letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi;
 • dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či resortu, kde hodlá pobývat.

 

Od 4.4.2017 zavádějí Maledivy nový odletový poplatek pro cizince (Airport Development Charge) ve výši 25 USD. Od poplatku budou osvobozeny osoby s diplomatickou imunitou, tranzitující cestující a děti do dvou let věku.(Zdroj: www.mzv.cz)

Sportovní vyžití

Potápění

Maledivy jsou ideálním místem pro šnorchlování, potápěče začátečníky i profesionály. Objevíte tisíce ryb, krásu korálových útesů, jeskyně a při troše štěstí spatříte i mořské želvy.

Katamarány a kánoe

V mnohých resortech si můžete tato plavidla zapůjčit a vyrazit na průzkumnou cestu kolem laguny. Cesty k sousedním ostrovům nejsou z bezpečnostních důvodů dovoleny.

Surfing

V turistických oblastech nejsou pro surfování vhodné podmínky, a tak pokud toužíte po této sportovní aktivitě, budete si za touto zábavou nuceni udělat výlet lodí.

Nakupování

Strava

Maso a drůbež (kuře) je běžně k dostání v hotelech vyšších kategorií, místní obyvatelé je požívají hlavně při slavnostních příležitostech. Lepší hotely zajišťují stravu podle přání zákazníka, tj. též evropskou. Běžné jsou mořské produkty nebo importované potraviny z Indie, Srí Lanky a dalších zemí. Čerstvost stravy často závisí na četnosti dodávek z moře. Je třeba počítat s tím, že jídlo bývá silně kořeněné. Z ovoce je k dostání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.

Nápoje

Voda se na mnoha místech získává z moře, proto zůstává mírně slaná. Některé ostrovy mají nádrže na dešťovou vodu, spodní pramenitá voda se vyskytuje jen na několika málo ostrovech. Je třeba dávat si dobrý pozor na kvalitu pitné vody, doporučuje se konzumovat pouze balenou vodu v plastikových lahvích. Vždy se vyplatí zkontrolovat neporušenost uzávěru. Na Maledivách je k dostání poměrně slušný sortiment nealkoholických nápojů, v hotelích a letoviscích je pro cizince k dostání i alkohol. (Zdroj: www.mzv.cz)

Zdravotní péče

Při pobytu na Maledivách je nezbytné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích, včetně příslušného očkování, popř. používání antimalarik, opatrnost při konzumaci potravin a nápojů. V případě zdravotních potíží je důležité brát v potaz odlehlost některých ostrovů a zároveň fakt, že v zemi je jen pár nemocnic, jež se nacházejí v hlavním městě země. Základní lékařská péče je dostupná ve všech větších resortech. O doporučení je vhodné požádat v hotelech vyšší kategorie. Na cestu do země je nezbytné zdravotní pojištění do zahraničí. 
První pomoc poskytne každá recepce hotelu nebo půjčovna potápěčského náčiní. (Zdroj: www.mzv.cz)

Několik rad a doporučení na cestu

 • Některé teashopy (čajovny) otvírají velmi brzy a některé naopak zavírají velmi pozdě - doporučujeme průzkum okolí a navštívit několik těchto podniků.
 • Turistům se nedoporučuje fotografovat domorodé ženy. Můžete se tak snadno dostat do konfliktu s místními. Toto je ale velmi individuální.
 • Na Maledivách je přísně zakázáno pití alkoholu na veřejnosti a místní obyvatelé se alkoholu nesmějí doslova „ani dotknout". Z těchto důvodů nalévají a míchají tyto nápoje výhradně cizinci.
 • Pití alkoholu mimo turistické resorty je u turistů považováno za trestný čin za který hrozí postih.
 • Trestné je také poškozování korálů, lov želv a vybraných druhů ryb, a také jakýkoli rybolov bez povolení.
 • Koupání bez plavek je zakázáno.
 • Zákaz koupání je oznámen vyvěšenou vlajkou u dotyčné pláže. Doporučujeme se informovat o možnostech koupání v místě především z důvodů vlastní bezpečnosti (zpětné proudy, vlny, korály).

 

I přes tato četná omezení, jsou Maledivy jedním z posledních rájů na zemi, které vás zcela pohltí svým klidem, pohodou a nádherným mořem...

Maso a drůbež (kuře) je běžně k dostání v hotelech vyšších kategorií, místní obyvatelé je požívají hlavně při slavnostních příležitostech. Lepší hotely zajišťují stravu podle přání zákazníka, tj. též evropskou. Běžné jsou mořské produkty nebo importované potraviny z Indie, Srí Lanky a dalších zemí. Čerstvost stravy často závisí na četnosti dodávek z moře. Je třeba počítat s tím, že jídlo bývá silně kořeněné. Z ovoce je k dostání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.
Nápoje
Voda se na mnoha místech získává z moře, proto zůstává mírně slaná. Některé ostrovy mají nádrže na dešťovou vodu, spodní pramenitá voda se vyskytuje jen na několika málo ostrovech. Je třeba dávat si dobrý pozor na kvalitu pitné vody, doporučuje se konzumovat pouze balenou vodu v plastikových lahvích. Vždy se vyplatí zkontrolovat neporušenost uzávěru. Na Maledivách je k dostání poměrně slušný sortiment nealkoholických nápojů, v hotelích a letoviscích je pro cizince k dostání i alkohol.
Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 298 km²
Hl. město: Malé
Čas. pásmo: +5
Počet obyv.: 393 253 (odhad červenec 2015)
Měna: 1 maledivská rupie = 100 laari 
Kurz: 1 MVR = 1,4674 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+960
Víza: Ne


Aktuální kurz: www.kurzy.cz

Naše nabídka

Poznejte pravý ráj s našimi zájezdy na Maledivy.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Indii
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri,
110 021 New Delhi

Telefon +91/11 2415 5200
Fax +91-11-2415 5270
E-mail:
newdelhi@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/newdelhi
Vedoucí úřadu Ing. Milan HOVORKA
Působnost úřadu diplomatická

Velvyslanectví

Momentálně nejsou k dispozici informace o zastupitelském úřadu, případně není pro tento stát/území žádný zastupitelský úřad akreditován.

Linky

Maldives - The sunny side of life
Oficiální turistický web

r

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Keňa.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy