Maroko - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Marockého království Maroko (arabsky: المغرب (al-Maghrib, doslova „Západ“), je stát na nejzazším severozápadě Afriky. Oficiální název je Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja; Royaume du Maroc). Nejvýznamnějším sousedem je na východě Alžírsko. Maroko je v současnosti politicky a  ekonomicky stabilní zemí.

Úředním jazykem je arabština a od června 2011 i berberština. V úředním a obchodním styku se běžně používá francouzština. Státním náboženstvím je islám (cca 99 % obyvatel).

Dovolená v Maroku

Maroko vás uchvátí dlouhými písečnými plážemi, azurovým mořem a krásnou přírodou. Nejvýznamnější turistické oblasti jsou Agadir a Marrákeš. Do těchto míst směřují ročně až dvě třetiny všech turistů.

Zájezdy od německých CK  

Objevte kouzlo Orientu


 • Hotel Agdal v centru Marrákeše poskytuje ubytování v moderních klimatizovaných pokojích se soukromou terasou a v apartmánech. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, snídaně, s transferem - od 126 eur.

 • Tříhvězdičkový hotel Al Moggar Garden Beach v Agadiru se nachází přímo u pláže. Má krásnou zahradu a dva velké bazény. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, snídaně, s transferem - od 115 eur.

 • Apartmánový New Farah Hotel poskytuje ubytování v 47 klimatizovaných pokojích s balkonem. 3 dny, dvojlůžkový pokoj, polopenze, s transferem - od 135 eur.

 

Vyberte si z nabídky zájezdů za velmi výhodné ceny!

Podnebí

V zimním období je běžné mírně deštivé počasí s průměrnými teplotami okolo 16 °C a naopak v létě se teploty pohybují okolo 28 °C. Na jihovýchodu země dosahují letní teploty dokonce 40 °C.

Víza

Držitelé cestovních pasů České republiky nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů. Pokud je potřeba pobyt z vážných důvodů prodloužit, je třeba se co nejdříve obrátit na policii v místě pobytu. Občané ČR musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu. 

Doporučení pro pobyt v Maroku

 

 • Pro cestování do Maroka se doporučuje využívat služeb organizované turistiky, nejlépe českých cestovních kanceláří. Vedoucí zájezdu, popř. průvodce, by měl ovládat francouzštinu nebo arabštinu.
 • Individuální cestování po Maroku autostopem či spaní ve volné přírodě mimo kempy se nedoporučuje. Zásadně nyní nedoporučujeme cestovat v těsné blízkosti hranic s Alžírskem, a to po celé jejich délce, zejména pak mimo hlavní silniční tahy.
 • Pokud chcete cestovat po nezpevněných cestách (pisty) a v málo zabydlených horských či saharských oblastech, je vhodné najmout si v cestovních kancelářích místní doprovod.
 • Při koupání v oceánu mimo vyhrazené prostory se pokud možno vždy vyptejte místních, jak silné a nebezpečné jsou mořské proudy a zda je místo ke koupání vhodné.
 • Maroko je muslimská země s tradicí umírněného islámu. Respektuje odlišnosti jiných kultur, od návštěvníků však očekává, že budou ctít místní zvyky. V určitých objektech a na určitých místech je tak nutné přizpůsobit své oblečení i chování místním zvyklostem, což do značné míry platí i pro pohyb na veřejných prostranstvích. Na veřejnosti však ženy nemusí nosit na hlavě šátky. (Zdroj: www.mzv.cz)
 • Zdravotnictví, očkování

  Vybavení a úroveň státních zdravotnických zařízení vyhovují pouze základnímu ošetření. Ve vážnějších případech je vhodnější vyhledat lékařskou pomoc na soukromé klinice, kde je však třeba počítat s vyššími finančními náklady, je obvyklé platit za ošetření v hotovosti. Dlouhodobě uspokojivá je spolupráce marockých zdravotnických středisek s mezinárodními asistenčními společnostmi, proto důrazně doporučujeme českým turistům, aby před svou cestou do Maroka uzavřeli cestovní zdravotní pojištění.

  Pro cestu do Maroka není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Je však doporučováno očkování proti žloutence A, B a břišnímu tyfu. (Zdroj: www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 446 550 km²
Hl. město: Rabat
Čas. pásmo: -1 hod v době letního času; -1 hod v době zimního času
Počet obyv.: 34 400 000 (k 11. dubnu 2016)
Měna: 1 marocký dirham (MAD) = 100 centimů
Kurz: 1 MAD = 2,3307 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+212
Víza: do 90 dnů NE

Naše nabídka

Pohoří Atlas, Sahara, Středomoří a atlantické pobřeží dlouhé 3 500 km... To je Maroko se všemi svými krásami.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Maroku
4,5 km, Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa, Rabat - Souissi, 10000 Rabat
B.P. 410
tel.: +212/537755420-21
fax: +212/537754393
e-mail: rabat@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/...

Velvyslanectví

Velvyslanectví Marockého království

Mickiewiczova 254/6, 160 00 Praha 6 - Hradčany

Telefon 233 325 656
Fax 233 322 634
E-mail sifamapragu@iol.cz
Vedoucí úřadu J.E. pí. Souriya OTMANI
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 09.00 - 15.00 /Po-Pá/

Linky

www.hedvabnastezka.cz

online průvodce Marokem

r

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Thajsko.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy