Mauricius - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka MauriciusMauricius (Mauricijská republika) je ostrovní stát ležící v Indickém oceánu, asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 757 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues o rozloze 108 km², vzdálený 560 km severovýchodně od hlavního ostrova, a několik menších ostrovů. 

Mauricius - ostrov s nezaměnitelnou atmosférou

Ostrov přitahuje turisty svými nádhernými plážemi s jemným bílým i zlatým pískem, průzračnou vodou, pralesy, krátery a vodopády, exotickými druhy ptactva či opic. A úžasný je zdejší podmořský svět, v němž žije mnoho druhů ryb a korálů.  Průměrné teploty jsou mezi 25 °C až 32 °C. Nejtepleji je v lednu (průměrná teplota 26 °C) a nejchladněji v červenci (21 °C).

Velkou turistickou atrakcí je tzv. Sedmibarevná země, která zabírá plochu asi 7 500 metrů čtverečních. Jedná se o různě zbarvené lávové písky. V historickém muzeu v Mahébourgu se lze poučit o historii Mauricia. Milovníci rostlin mohou navštívit botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses. V tomto městě byla ostavena první továrna na zpracování cukrové třtiny na ostrově. V městě Moka, které leží 12 km od hlavního města, se nacházejí dvě zajímavé historické stavby – La Réduit a Eureka – pečlivě zrekonstruované domy. 

Exotická dovolená s německými CK

  • Villas mon Plaisier se nachází na severozápadním pobřeží ostrova. Hotel nabízí ubytování ve 41 klimatizovaných pokojích s balkonem či terasou. Jsou zde výborné podmínky pro různé vodní aktivity, šnorchlování a potápění. 4 dny, dvojlůžkový pokoj, polopenze, s transferem - od 769 eur.

  • Laguna Beach Hotel & Spa leží v krásném prostředí s výhledem na pohoří a průzračnou lagunu. Přímo u hotelu je písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Pokoje mají balkon či terasu. 5 dní, dvojlůžkový pokoj, all inclusive, s transferem - od 961 eur. 

  • Radisson Blu Poste Lafayette na severovýchodě ostrova je hned u písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Letiště Plaine Magnien je zdáleno od resortu cca 64 km. 4 dny, Superior, polopenze, s transferem - od 881 eur. 

 

Prohlédněte si celou naši nabídku zájezdů na ostrov Mauricius!

Vízum - režim vstupu

S platností od 28. 5. 2009, kdy byla podepsána dohoda mezi členskými státy EU a Mauriciem, mohou občané ČR pobývat na území Mauricia bez víz maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období, které se počítá od prvního data vstupu na Mauricius. (Zdroj: www.mzv.cz)

Zdravotní péče, očkování

Lékařská péče na Mauriciu je na poměrně slušné úrovni. Doporučujeme vám uzavřít před cestou připojištění na úhradu léčebných výdajů, neboť ČR nemá s Mauricijskou republikou uzavřenou dohodu o bezplatné lékařské péči. Pro cesty do Mauricijské republiky se nevyžaduje žádné speciální očkování, doporučené je však očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a proti tyfu.

Obyvatelstvo a jazyk

Dvě třetiny obyvatel jsou indického původu, zbytek jsou převážně míšenci, asi 4 % tvoří francouzsky mluvící obyvatelé evropského původu, asi 2 % jsou čínského původu.

Přestože oficiálním úředním jazykem je angličtina, nejpoužívanějším jazykem je Morisien, kreolský jazyk, který vznikl z francouzštiny. Dále se na ostrově mluví různými indickými dialekty, francouzsky a čínsky. V médiích převládá spisovná francouzština.

Kuchyně

Ostrovní kuchyně je kosmopolitní, velký důraz se klade na plody moře, ryby a množství chutného ovoce.

Nakupování

Mauricius je proslavený jako ráj milovníků nákupů. Oblíbené jsou modely starých lodí vytvořené podle původních plánů, ozdoby na šaty, šperky, proutěné a hrnčířské zboží či suvenýry z moře. Mauritius je také vynikajícím místem pro nákup různého oblečení, textilií a hlavně pleteného zboží.

Doporučení a rady

 

  • Kriminalita je nízká, nicméně doporučujeme minimalizovat možná rizika. Při pohybu ve městských oblastech s sebou nosit jen potřebné částky peněž a nechat cennosti na hotelu. Nechodit do chudších městských čtvrtí a vyhýbat se liduprázdným nehlídaným plážím, zejména po setmění.
  • Mauricius má dobře fungující síť autobusové dopravy. Pronájem auta nebo motocyklu je možný přímo v hotelu, jezdí se vlevo.
  • S ohledem na klimatické podmínky je vhodné se vybavit oblečením do deště. Doporučuje se používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a kvalitní sluneční brýle.
  • Nefotografuje vojenské a policejní objekty.Platí přísný zákaz odchytu/sběru a vývozu divoce žijících živých zvířat a rostlin.
  • Na dovoz a vývoz zbraní a střeliva je nutno mít povolení. (Zdroj: www.mzv.cz)
Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 2 040 km²
Hl. město: Port Louis
Čas. pásmo: +4
Počet obyv.: 1 331 155
Měna: mauricijská rupie (MUR) Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Kurz: 1 MUR = 0,6324 Kč
Předvolba:
+230
Víza: Ne

Naše nabídka

Objevte krásu ostrova Mauricius s našimi zájezdy.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Honorární konzulát ČR na Mauriciu
MFD Business Centre, Freeport Zone 5, Mer Rouge, Port Louis

Telefon +230 206 3988
Fax +230 206 3990
E-mail:
PortLouis@honorary.mzv.cz
Vedoucí úřadu Pan Gulshan Jugroo
Funkce honorární konzulVelvyslanectví ČR v Jihoafrické republice

936 Pretorius Street, Arcadia,
0083 Pretoria
P.O.Box 13671, Hatfield 0028-Pretoria

Telefon 0027124312380
Fax 002712/4302033
E-mail:
pretoria@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/pretoria
Vedoucí úřadu JUDr. Michal KRÁL
Funkce velvyslanec
Působnost úřadu diplomatická a konzulární

Velvyslanectví

Konzulát Mauricijské republiky
Maiselova 25/4, 110 00 Praha 1 - Staré Město

Telefon 224 811 274, 224 816 346
Fax 222 325 420
E-mail: vladimir@dc-service.com
Vedoucí úř. Pan Vladimír DOLEJŠ
Funkce Honorární konzul


Velvyslanectví Mauricijské republiky
Kurfürstenstrasse 84, 10787 Berlin

Telefon 004930-263 93 60
Fax 004930-2655 8323
E-mail:
berlin@mauritius-embassy.de
Web: www.mauritius-embassy.de

Linky

cs.wikipedia.org/wiki/Mauricius
Mauricius na Wikipedii

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy