Řecko - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Řecké republiky

Řecko (Řecká republika; Elliniki Dimokratia) je země ležící v jižní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a na Korintském poloostrově. Pod nejvyšším bodem Řecka, pohořím Olymp (2917 m n. m.) žije přes 10 milionů obyvatel spolu s více než stovkou řeckých bohů.  Úřední řečí je řečtina. Domluvíte se ale také anglicky a v omezené míře i německy.

 

Dovolená v Řecku

Řecko je díky své bohaté kulturní tradici a zachovalým památkám opravdovým rájem pro kulturní turistiku. Denně se konají divadelní představení, poutě, máte možnost navštívit archeologická naleziště či podivuhodné  památky. Své si v Řecku najde opravdu každý. Od písečných pláží, skalnatých útesů, výletů do hor, až po vyjížďky na vlnách příjemně teplého moře.

Zájezdy od německých CK

Oblíbené řecké ostrovy a turistické destinace

Nedílnou součástí Řecka je okolo tří tisíc ostrovů, z nichž je 169 obydlených. Řecké ostrovy toho nabízejí opravdu hodně. Je jen na vás, zda si vyberete některé z rušných turistických letovisek, anebo se oddáte klidu v některé ze zapadlých malebných vesniček, kde si naplno vychutnáte místní pohodu s dostatkem soukromí. 

Největším a neznámějším řeckým ostrovem  je Kréta. Mezi další vyhledávané turistické destinace patří Chalkidiki, Korfu, Kos, Lefkada, Lesbos, Chios, Parga, Rhodos, Samos, Santorini, Skiathos, Skopelos, Thassos či Zakynthos. Díky poměrně hornatému charakteru Řecka je zde řada možností pro skupinové i individuální výlety. Za největšími přírodními krásami je sice někdy nutné přeplout na druhý ostrov, ale rozhodně to stojí za to. Doprava mezi jednotlivými ostrovy je velmi rozvinutá a nezabere mnoho času. Ostrov Santorini  má asi 7 000 obyvatel a patří mezi neoblíbenější místa v Řecku. Je to nejjižnější ostrov souostroví Kyklady. Z městečka Oia, které leží na nejsevernějším vrcholu ostrova, je nádherný pohled na západ slunce.

Kréta - krásná podzimní dovolená

  • Hotel Central Hersonissos leží asi 50 metrů od centra letoviska Chersonissos a jen 200 metrů od písečné pláže. 7denní zájezd, dvojlůžkový pokoj, polopenze - od 287 eur!

  • Jedno z nejstarších plážových středisek leží na severu Kréty - Malia. Hotel Golden Bay je od jeho centra vzdálen asi 800 metrů. 3 dny, studio, snídaně - od 247 eur.

Vyberte si z nabídky zájezdů od německých CK!

Počasí v Řecku

Pokud máte rádi přírodu a chcete se vyhnout velkému vedru, je ideální navštívit Řecko v červnu, případně již v květnu. Moře je sice o pár stupňů chladnější, stejně jako v září a říjnu, ale přesto je dostatečně teplé a osvěžující. Chcete-li navštívit Řecko v červenci nebo v srpnu, musíte počítat s vyššími teplotami, které se pohybují průměrně kolem 30 °C, ale mohou dosáhnout i ke 40 °C.

Řecké jídlo

Za vyzkoušení rozhodně stojí některá z místních taveren. Dostanete se vám nejen příjemného a přátelského uvítání, ale především ochutnáte místní speciality, které jsou pověstné svou dokonale vyváženou chutí a jednoduchostí. Hlavními složkami klasické řecké kuchyně je maso a zelenina. V restauracích pochopitelně naleznete i klasické přílohy, jak je znáte z běžných evropských restaurací, ale v „klasické“ řecké (neturistické) taverně je nehledejte. S těstovinami ani brambory proto moc nepočítejte. O hladu ale rozhodně nezůstanete. Masa se jí v Řecku opravdu hodně a různé druhy. Tradiční je především skopové a jehněčí, dále králičí, kuřecí a vepřové maso. Nedílnou součástí místního jídelníčku jsou ryby a mořské plody v mnoha variacích.

Řekové a čas

V Řecku a především na řeckých ostrovech zapomeňte na čas. Pro místní moc neznamená. Je tedy nutné s tím počítat především při dopravě. Je naprosto běžné, že se autobus najednou zastaví a řidič si začne povídat s druhým řidičem autobusu v protisměru. Autobusy mají téměř kdekoli, hlavně na ostrovech, přednost a prakticky neexistují jízdní řády. Takže pokud si plánujete nějaký výlet, rozhodně byste si neměli dělat časový harmonogram.

Řecké „Siga, siga“, které uslyšíte poměrně často a znamená něco ve smyslu „pomalu, to chce klid“, přesně vystihuje způsob místního života.

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 131 940 km2
Hl. město: Atény
Čas. pásmo: +2
Počet obyv.: 10,8 mil. (sčítání 2011)
Měna: Euro (EUR)
Kurz: 1 EUR = 26,0550 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+30
Víza: Ne

Naše nabídka

Skvělá nabídka za super cenu. Oblíbená turistická destinace Evropanů.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Řecku
(Embassy of the Czech Republic)
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico,
154 52 Athens

Telefon:
0030/2106713755, 2106719701, 2106725332, přímá provolba-0030/21067299 + linka, KO-0030/2106729912
Fax:
0030210/6710675
Konzulární pohotovost:
0030/6944733769
E-mail:

athens@embassy.mzv.cz

Web:
www.mzv.cz/athens
Vedoucí úřadu:
Ing. Jan BONDY
Působnost úřadu
Diplomatická a konzulární pro Řeckou republiku

Velvyslanectví

Velvyslanectví Řecké republiky
Na Ořechovce 19,
162 00 Praha 6 - Střešovice

Telefon:
222 250 943, 222 250 955
Fax:
222 253 686
E-mail:

gremb.pra@mfa.gr

Vedoucí úřadu:
J.E. p. Efthymios EFTHYMIADES
Oddělení turistiky
Tel.: 224 311 683

Linky

Řecko ve Wikipedii

Stránky o Řecku
cestopisy, fotogalerie

r

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Keňa.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy