Seychely - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Seychelské republikySeychely (Seychelská republika) jsou tvořeny celkem 115 ostrovy, které leží přibližně 1 500 km od Afriky. Původní žulové ostrovy (42) patří mezi nejstarší žulové ostrovy na zemi a zbylých 73 ostrovů Seychel tvoří nízko položené korálové atoly. Hlavním a největším ostrovem je ostrov Mahé, na kterém se nachází hlavní město Victoria a mezinárodní letiště. Spolu s ostrovy Praslin a La Digue patří mezi hlavní turistické oblasti. Ostatní ostrovy Seychel nabízí pouze minimální ubytovací možnosti. Úřední jazyky jsou angličtina, francouzština a kreolština.

Dovolená na Seychelách

Překrásných pláží a míst k relaxaci a odpočinku naleznete na Seychelech spousty. Ostatně tak jako na všech tropických ostrovech poblíž rovníku. Rozhodně ale stojí za zmínku a návštěvu národní parky Seychel, mezi které patří atol Aldabra, ostrovy Aride, Cousina Curieuse, Morne Seychellois naMahé a Májové údolí (Valée de Mai) na Praslinu. Chráněné jsou i některé oblasti okolních moří, především s korálovými útesy.

 

Zájezdy od německých CK 

Krásná exotická dovolená na ostrově Mahé

  • Hotel Berjaya Beau Vallon Bay Resort & Casino se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mahé. Součástí hotelu je venkovní bazén, 3 restaurace a 2 bary, tenisový kurt, fitness centrum. Pobyt na 7 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně - od 26 754 Kč.

  • Hotel Avani Seychelles Barbarons Resort & Spa leží u písečné pláže Barbarons, 13 km od města Victoria. Nabízí ubytování ve 124 pokojích a apartmánech. K dispozici je venkovní bazén a Wi-Fi zdarma ve společných prostorách. Pobyt na 7 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně - od 34 164 Kč.

  • Hotel Kempinski Seychelles Resort v jižní části ostrova Mahé v zálivu Baie Lazare poskytuje ubytování v komfortních pokojích s balkonem či terasou. Pobyt na 7 dní, dvojlůžkový pokoj, snídaně - od 38 532 Kč.

Vyberte si z nabídky zájezdů od německýck CK!

Víza

Občané ČR mohou na Seychelách pobývat bez víza až tři měsíce během období šesti měsíců ode dne prvního vstupu. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro krytí nákladů pobytu. Vstup do země je možný letecky přes letiště Mahé a lodní dopravou přes přístav Victoria – Mahé. (Zdroj: www.mzv.cz)

Podnebí

Průměrná teplota se na Seychelách pohybuje mezi 24 °C a 30 °C a klima je poměrně vlhké. Nejchladnějšími měsíci jsou červenec a srpen, nejteplejšími březen a duben. Většina ostrovů leží mimo cyklónový pás, takže silné větry jsou zde velmi vzácné. 

Sportovní vyžití

Mezi nejčastější a nejoblíbenější sportovní aktivity patří šnorchlování, potápění u korálových útesů, parasailing (let na padáku tažený motorových člunem), cyklistika, jízda na koni a golf.

Nakupování

V obchodech existuje jedna závazná cena pro všechny produkty a tak nakoupíte jednotlivé zboží všude za stejnou cenu. Je tedy úplně jedno, zda nakupujete v malém obchůdku anebo v supermarketu.

Na trzích se mohou ceny mírně lišit, ale oproti kamenným obchodům zde naleznete větší výběr čerstvé zeleniny, ovoce a ryby. Ovoce a zeleninu navíc koupíte také v malých stáncích, které jsou roztroušeny kolem okrajů cest na každém větším ostrově Seychel.Obchody mívají zpravidla otevřeno v týdnu od osmi do sedmnácti hodin a v sobtu do dvanácti. Malé obchůdky na plážích a ve vesnicích bývají však často otevřeny až pozdě do večera, i o sobotách a nedělích. Totéž platí i pro obchody v blízkosti hotelů. 

V hotelech, bankách a autopůjčovnách většinou přijímají běžné platební karty (Visa, Master, Diners, Amexco, Eurocard). Peníze můžete vyměnit přímo na místě výhodněji než doma. Lepší kurz než hotely nabízejí banky.

Doprava a cestování

Téměř všichni turisté přilétají letadlem na mezinárodní letiště Mahé.

Taxi jezdí pouze na ostrovech Mahé, Praslin a v omezené míře i na ostrově La Digue. Přestože mají všechny vozy podle předpisu taxametry, řidiči je, když vezou cizince, moc nepoužívají. Proto je dobré se na ceně domluvit předem a sledovat, zda je taxametr ve voze zapnutý. Z letiště do hlavního města Victoria zaplatíte za taxi přibližně 20 EUR.

Rychle a všude se dostanete také autobusy. Jejich síť je opravdu hustá. Pokud byste chtěli zastavit a vystoupit mimo zavedenou stanici, stačí zavolat na řidiče „devan" (dewon) a on zastaví. Pro nastoupení na zastávce je potřeba na přijíždějící autobus zamávat. Ať už pojedete autobusem kamkoli, bude vás stát cesta tři rupie.

Na ostrovech je také možné zapůjčení automobilu. Je ale potřeba nezapomenout na to, že se zde jezdí vlevo.

Zdravotní péče

Seychely nabízejí velmi dobrou lékařskou péči. Lékařská zařízení naleznete prakticky jen na hlavních velkých ostrovech a jejich otevírací doba je obdobná jako u obchodů. Na ostrovech se nevyskytuje malárie ani jiné tropické nemoci, známé z jiných oblastí a cestovatelé tedy nepotřebují žádná speciální očkování

Doporučuje se sjednat si cestovní pojištění.

Rady a doporučení

 

  • Nebezpečím při koupání v moři mohou být silné proudy. Vždy je dobré zjistit na místě podmínky pro danou lokalitu a dané období. 
  • Nudismus není akceptován. Opalování bez horního dílu plavek také není na mnohých plážích tolerováno.
  • Homosexualita je na Seychelách nelegální. Držení a konzumace drog je zakázáno a přísně trestáno. 
  • Zásobování potravinami apod. je poměrně dobré. Vodu z vodovodu je nicméně vhodné převařovat nebo nahrazovat vodou balenou a doporučuje se vyvarovat se konzumace ledu v nápojích.

 

(Zdroj:www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 455 km²
Hl. město: Victoria
Čas. pásmo: +4
Počet obyv.: 91 400
Měna: 1 seychelská rupie (SCR)= 100 centů
Kurz: 1 SCR = cca 1,6814 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+248
Víza: NE

Naše nabídka

Prožijte svou dovolenou v ráji s našimi zájezdy na Seychely.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Kontaktní český úřad Seychely - Velvyslanectví Addis Abeba
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Abeba
P.O.Box 3108

Telefon +251/11/5516382, +251/11/5516132
Fax +251/11/5513471
E-mail:
addisabeba@embassy.mzv.cz

Web:
www.mzv.cz/addisababa
Vedoucí úřadu Mgr. Karel HEJČ
Funkce velvyslanec
Působnost úřadu diplomatická a konzulární

Velvyslanectví

Velvyslanectví Seychelské republiky
Boulevard Saint Michel 28 box 23, 1040 Brussels
box 23, 1040 Brussels

Telefon 00322-733 60 55
Fax 00322-732 60 22
E-mail:
brusslels@seychellesgov.com
Vedoucí úřadu J.E. p.
Funkce Velvyslanec

Linky

Official Destination Website
for the Seychelles Islands

Oficiální web pro Seychelské ostrovy

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy