Zanzibar - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka Tanzanie

Zanzibar je souhrnný název pro 2 ostrovy při východoafrickém pobřeží – jižní ostrov Zanzibar (svahilsky Unguja) a severní ostrov Pemba. Ostrov Unguja je velký 1 658 km², ostrov Pemba 984 km². Dnes je Zanzibar autonomní stát tvořící spolu s Tanganikou jednotný stát Tanzanie. Hlavním městem Tanzanie je Dodoma. Národní měnou je tanzanský šilink (Tsh). Všude lze také platit v USD. Úředním jazykem je svahilština, ale domluvíte se anglicky.

Exotická dovolená na Zanzibaru

Pro Zanzibar je charakteristická nádherná příroda, úchvatná barva moře a bílé písčité pláže s mohutnými kokosovými palmami. Potápění a šnorchlování je zde možné na každém kroku a všechna místa vás překvapí svou pestrostí a krásou. Ani milovníci vodních sportů nepřijdou zkrátka: mohou využít například vodní lyžování, jízda na kajaku, windsurfing, plachtění a celou řadu dalších aktivit.

Svůj pobyt na Zanzibaru si zpestřete například výletem do Tanzanie nebo Keni na jedinečné a vyhlášené safari s typickou africkou krajinou, jejíž součástí jsou sloni, žirafy a lvi. Rozhodně byste neměli zapomenout na Zanzibaru navštívit některou z farem vyrábějících koření. Za návštěvu také stojí Stone Town s krásnými uličkami.

Zájezdy od německých CK

  • Příjemný hotel La Madrugada Beach Resort se nachází na pobřeží města Makunduchi (asi 12 000 obyvatel), druhém největším městě ostrova Zanzibar. 7 dní, dvojlůžkový pokoj, polopenze  - od 34 372 Kč!

  • Dhow Inn je hotel butikového typu na východním pobřeží ostrova, přímo u písečné pláže. Všechny pokoje mají terasu a je z nich výhled na bazén. Vesnice Paje je vzdálena asi 10 minut. Můžete si zde vyzkoušet například kiteboarding (kitesurfing).  7 dní, dvojlůžkový pokoj, polopenze  - od 40 846 Kč!

  • Bluebay Beach Resort s krásnou zahradou leží na východním pobřeží ostrova Zanzibar. Wi-Fi na pokojích zdarma. 7 dní, dvojlůžkový pokoj, all inclusive - od 49 088 Kč!

 

Vyberte si z nabídky zájezdů od německých cestovních kanceláří!

Víza - režim vstupu a celní omezení

Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Tanzanie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. (Zdroj: www.mzv.cz)

Počasí na Zanzibaru

Ideálním obdobím pro návštěvu Zanzibaru je červen až říjen. V tomto období jsou zde již přijatelné příjemné teploty, nebe bez mraků, sluníčko a zeleň nasycená vláhou po skončeném období dešťů.

Zdravotní péče, očkování

Je třeba mít sjednáno cestovní pojištění zdravotních výloh. Nejbližší nemocnice odpovídající našemu standardu je v Dar es Salaamu. V Dar es Salaamu je na dobré úrovni soukromá nemocnice Aga Khan. 

Doporučená očkování jsou žloutenka A, žlutá zimnice a břišní tyfus. Rovněž se doporučuje užívat antimalarika.

Doporučení na cestu

  • Velkou část populace Tanzanie tvoří muslimové, a to především v pobřežních oblastech a na Zanzibaru a Pembě. Doporučujeme se proto oblékat rezervovaně a respektovat místní obyčeje. Ženám se nedoporučuje nosit šortky a oblečení bez rukávů mimo turistická letoviska, především pak ve městě Stone Town na Zanzibaru. Homosexualita je společenské tabu a současně ilegální a může být trestána vysokými pokutami a trestem odnětí svobody, v krajním případě doživotím
  • Tanzanský šilink (TZS) je volně směnitelný při příjezdu a omezeně směnitelný při odjezdu ze země (je nutno se prokázat stvrzenkou o provedené směně). Nejvhodnější valutou pro směnu je americký dolar, bankovky starší roku 2003 však nejsou běžně akceptovány.
  • K dostání jsou základní potraviny, voda z vodovodního řadu není pitná, často vůbec neteče, je nutno ji déle převařovat a filtrovat. Dále je nutno počítat s častými výpadky elektrického proudu.

(Zdroj: www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 2 461 km2
Hl. město: Zanzibar
Čas. pásmo: +3
Počet obyv.: 1 303 569 (2012)
Měna: 1 tanzanský šilink (TZS) = 100 centů
Kurz: 100 TZS = 0,9733 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+259
Víza: Ano

Naše nabídka

Skvělá nabídka za super cenu. Oblíbená exotická turistická destinace.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví Tanzanské sjednocené republiky

Eschenallee 11, 14050 Berlin

Telefon 004930-303 08 00
Fax 004930-3030 8020
Web: www.tanzania-gov.de
Vedoucí úřadu J.E. p.
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 09.00 - 16.30 /Po-Pá/

Velvyslanectví

Honorární konzulát Dar es Salaam

Kinondoni Road, Plot No. 80, House No. 6, Dar es Sallam

Telefon +255 788 000 160
E-mail
daressalaam@honorary.mzv.cz
Vedoucí úřadu John Chaggamy
Konzulární působnost Sjednocená tanzanská republika
Provozní hodiny úřadu po - pá 8.30 - 14.30

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy