Malajsie - průvodce, dovolená, zájezdy

Vlajka MalajsieMalajsie je konstituční monarchie v jihovýchodní Asii, rozkládající se na jihu Malajského poloostrova a na severu ostrova Borneo. Jejími sousedy jsou Indonésie, Brunej, Singapur a Thajsko.
Dovolená v Malajsii

Sníte o exotické dovolené? Vydejte se s německou CK do Malajsie a poznejte její neobyčejnou atmosféru. Sousotroví Langkawi leží blízko thajských hranic a patří mezi velmi vyhledávaná místa kvůli svým bělostným plážím, nádherné přírodě i možnostem kulturního i sportovního vyžití. Moře má od ledna do prosince teplotu 26 °C až 29 °C.

Vyberte si last minute zájezd a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!

 

Víza - režim vstupu

Při vstupu do Malajsie nepotřebujete turistické vízum na pobyt do 90 dnů. Vstupní razítko platí pro pevninskou Malajsii a stát Sabah; neplatí pro stát Sarawak (oba na Borneu), jehož imigrační služba uděluje vstupní povolení po příletu na pobyt do 30 dnů.
Po udělení vstupního razítka do cestovního pasu po příletu do Malajsie ihned překontrolujte povolenou dobu pobytu. Imigrační úředník z neznalosti občas udělí kratší povolení k pobytu než je sjednáno v dohodě o bezvízovém styku. Nedoporučuje se překročit platnost víza. (Zdroj: www.mzv.cz

Očkování a zdravotnictví na Malajsii

Zdravotnická zařízení jsou na velmi dobré úrovni. Zdravotnické poplatky se hradí hned po ošetření. Doporučujeme uzavřít kvalitní zdravotní připojištění pro zahraničí a nechat se očkovat proti žloutence A, B, tyfu a japonské encefalitidě.

Přírodní podmínky

Pevninská část státu je hornatá. Pohoří se směrem na jih snižují. Na jihu země převládají nížiny. Ostrovní Malajsie má bažinaté pobřeží a ve vnitrozemí vysoké hory. Podnebí je rovníkové s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Monzuny přinášejí každý rok hojné srážky. Horské oblasti jsou pokryty tropickým pralesem. Mezi nejvzácnější živočichy patří orangutan, tygr či nosorožec.

Obyvatelstvo a náboženství

Malajsie má přes 31 mil. obyvatel, které je tvořeno pestrou směsicí ras. Přibližně 50 % jsou Malajci, 21,8 % malajsijští Číňané, původní obyvatelé 11 %, 6,5 % malajsijští Indové. Politickou moc v zemi mají v rukou Malajci, ale Číňané ovládají hospodářství. Hlavním náboženstvím je islám (61,3 % obyvatel). V zemi jsou četné menšiny buddhistů (19,8 %), hinduistů (6,3 %) a křesťanů (9,2 %). 

Historie

Nejstarší obyvatelé přišli 300 př. n. l. z jižní Číny. Do konce 1. století vytvořili prosperující obchodní společnost, která byla ve spojení s Indií i Čínou. Roku 1509 byla Malaka dobyta Portugalci, čímž začala evropská nadvláda nad zemí. Brzy se stala centrem výnosného obchodu s kořením. Roku 1614 byli vystřídáni Nizozemci, kteří v zemi zůstali na 200 let. S Nizozemci začal upadat obchod s kořením. V 17. století byl poloostrov sjednocen. Roku 1795 Britové získali Malaku a roku 1819 přístav Singapur. Roku 1824 převzali nad celou Malajsií správu Britové. Za druhé světové války byla okupována Japonci.

Po válce začíná malajská válka za nezávislost a sjednocení. Na poloostrově vznikla Malajská komunistická strana, která pod vedením komunistické Číny bojovala s Brity. Reakci na nástup komunistů na poloostrově vznikla antikomunistická a antikoloniální koalice, která komunisty porazila a ve volbách v roce 1955 získala většinu. Roku 1957 dosáhla nezávislosti. Roku 1963 byly připojeny ostrovní státy Sarawak a Sabah na Borneu. Roku 1965 opustil federaci ostrov Singapur a vyhlásil nezávislý městský stát, tím získala Malajsie konečné dnešní hranice. Malajsie je člen OSN a Commonwealthu.

Doporučení pro turisty:

Malajsie patří mezi politicky stabilní země jihovýchodní Asie. Je zemí umírněného islámu s velkými komunitami malajského, čínského a indického etnika a také zajímavého původního obyvatelstva. Respektujte jejich zvyky a obyčeje. Obyvatelé jsou obecně přátelští, od návštěvníků očekávají totéž.

  • Chraňte si své doklady, letenky, šeky, kreditní karty, pořiďte si jejich fotokopie· využívejte bezpečnostní schránky hotelu.
  • Nenoste své veškeré finanční prostředky na jednom místě.
  • Nehodu, krádež či ztrátu dokladů oznamte okamžitě na místní policii a stálé diplomatické· službě zastupitelského úřadu.
  • Vyhýbejte se opuštěným, neosvětleným místům. 
  • Nenechávejte svá zavazadla bez dozoru. 
  • Dodržujte místní zákony, vyhýbejte se drogovým dealerům a činům spojených s výrobou, pašováním a distribucí narkotik; postihují se trestem smrti.

 

(Zdroj: www.mzv.cz)

Online mapy a fotky
Fotky od cestovatelů
Otevřít fotogalerii
Nejlepší videa
Spustit video
Spustit video
Spustit video
Další videa na Youtube

Důležité informace

Rozloha: 329 750 km²
Hl. město: Kuala Lumpur
Čas. pásmo: +8
Počet obyv.: 31 348 851 (2016)
Měna: 1 malajsijský ringgit (MYR) = 100 senů
Kurz: 1 MYR = 5,9150 Kč Aktuální kurz: www.kurzy.cz
Předvolba:
+60
Víza: Ne

Naše nabídka

Poznejte krásu Malajsie s našimi zájezdy.
Zobrazit zájezdy

Česká ambasáda

Velvyslanectví ČR v Malajsii
Embassy of the Czech Republic
42/B The Intermark Vista Tower, 348 Jalan Tun Razak,
50400 Kuala Lumpur

Telefon recepce +603/21662900
Fax recepce +603/21665700
E-mail:
kualalumpur@embassy.mzv.cz
Web:
www.mzv.cz/kualalumpur
Vedoucí úřadu Ing. Rudolf HYKL
Funkce velvyslanec
Působnost úřadu diplomatická a konzulární

Velvyslanectví

Velvyslanectví Malajsie
Na Zátorce 675/30,
160 00 Praha 6 - Bubeneč

Telefon 234 706 611
Fax 296 326 192
E-mail:
mwprague@mwprague.cz
Web:
www.kln.gov.my/perwakilan/prague
Vedoucí úřadu J.E. pí. Nadzirah BINTI OSMAN
Funkce Velvyslanec

Linky

Tourism Malaysia Official Website
Turistika Malajsie oficiální stránky

Sestavíme vám zájezd na míru

Napište nám Vaše požadavky a my Vám sestavíme zájezd na míru.

Super Last Minute

Samui.pdf

Průvodce destinacemi

Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude každý týden zasílána aktuální nabídka last minute zájezdů.
Hotely Letenky Plavba lodí Ubytování Exotické zájezdy